Rubriky:

Ostatní

HK Poprad nepadl na kolena. Zaplatil dluhy a bude hrát slovenskou extraligu

25. srpna 2010 13:46 - PRAHA

Zaplaceno, dluhy nejsou. Podmínky byly dodatečně splněny a HK Poprad bude hrát nejvyšší slovenskou hokejovou soutěž. Klub dlužil hráčům a trenérům peníze za minulou sezónu, vše už je ale v pořádku. Ve městě kde se měla hrát i ruská KHL, slovenská extraliga zůstává. Možný černý scénář se nenaplnil.

 

Ivan Vilček, Právo

„HK Poprad nám doručil všechny požadované dokumenty o vyrovnání dluhů z minulé sezóny do stanoveného termínu půlnoci 24. srpna,“ cituje hokej.sk Vladimíra Paštinského, ředitele společnosti Pro-Hokej, která řídí Slovnaft extraligu.

Následně byly dokumenty doručeny na Slovenský hokejový svaz, kde bude o licenci rozhodnuto. Zde by mělo jít už jen o formalitu. „Podle toho, co Poprad předložil, si myslím, že by to mělo k přidělení licence stačit,“ dodal Paštinský.

Přitom ještě v červenci to vypadalo, že by se mohli v září prohánět po popradském ledě hráči, kteří hráli slavnou NHL. HC Lev chtěl nadcházející ročník ruské Kontinentální ligy odehrát právě pod Tatrami. Nakonec se tak nestalo. Po vyřešení zádrhelu zůstává slovenská extraliga.

„Podmínky jsme splnili. Chtěl bych poděkovat, že nám byl prodloužen termín. Máme dobré vztahy s bývalými hráči a trenéry. Vyřešili jsme jeden problém a nyní jdeme do nové sezóny. Je to velká zodpovědnost, aby zde hokej nepadl na kolena,“ řekl ředitel HK Poprad Tibor Turan.

lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní