Rubriky:

Ostatní

Živě

Messier je novým trenérem Kanady, povede ji i proti Spartě

13. října 2010 12:00 - PRAHA

Jako hráč toho dokázal opravdu hodně. Šestkrát vyhrál Stanley Cup, dvakrát byl oceněn Hart Trophy pro nejužitečnějšího hráče NHL, je členem hokejové Síně slávy. A ani po konci kariéry Mark Messier zatím vůbec nezahálí. Na letošním mistrovství světa působil jako generální manažer kanadské reprezentace a nyní je před ním nová výzva: byl jmenován hlavním koučem národního týmu.

 

ČTK/AP

"Jsem nadšený z toho, že mohu jako trenér vést Kanadu na mezinárodní úrovni. Vždy jsem cítil velkou hrdost, když jsem mohl reprezentovat jako hráč a nyní je přede mnou další výzva," prohlásil po svém jmenování Messier.

Prozatím se s ním sice počítá jen jako s koučem Kanady na nadcházejícím Německém poháru v Mnichově a Spenglerově poháru v Davosu, ale dá se předpokládat, že pokud zde tým javorových listů uspěje, zůstane Messier ve funkci i pro vrchol sezóny - mistrovství světa na Slovensku 2011.

Na konci roku proti Spartě

Německý pohár začíná v Mnichově 12. listopadu a Kanada zřejmě jako vždy složí tým z hráčů působících v Evropě, jen v Německu hraje téměř stovka Kanaďanů. Na konci roku v Davosu se pak o trenérských kvalitách Messiera přesvědčí i pražská Sparta, která bude jedním z účastníků tradičního Spenglerova poháru. Dále zde bude hrát i švýcarská Ženeva, Petrohrad, Spartak Moskva a domácí Davos.

grg, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Tour de France 2019

106. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France začíná v sobotu 6. července v Bruselu a vyvrcholí v neděli 28. července v Paříži. Z loňského roku vítězství obhajuje velšský cyklista Geraint Thomas. Z Čechů se letos na startu představí pouze Roman Kreuziger.