Rubriky:

Ostatní

Dzurillův dres prodal jeho kanadský soupeř za 175 000 korun

18. listopadu 2010 17:47 - PRAHA

Dres někdejšího reprezentačního brankáře Vladimíra Dzurilly z Kanadského poháru 1976 byl v internetové aukci vydražen za 9663 dolarů (175 tisíc korun). Podle serveru idnes.cz se tak stal nejcennějším hokejovým artiklem z dob Československa.

Červený dres s číslem jedna měl dlouho uschovaný ve své sbírce kanadský brankář Rogatien Vachon. Ten se rozhodl nabídnout svou cennou sbírku suvenýrů, v níž nechybí ani podepsané hokejky, trofeje či prsteny za vítězství ve Stanleyově poháru, fanouškům na internetu.

O československý dres s Dzurillovou jmenovkou mělo zájem celkem 25 lidí. Konečná částka například více než trojnásobně překonala sumu za dres Dzurillova spoluhráče ze slavné éry Ivana Hlinky, který v létě vydražili Robert Reichel s Jiřím Šlégrem.

Dzurilla, jenž v roce 1995 zemřel na zástavu srdce, si s Vachonem vyměnili dresy po druhém finále Kanadského poháru před 34 lety. Na památném turnaji nejprve Dzurilla vychytal kanadské hvězdy v základní skupině, finále už se pak stalo kořistí zámořského výběru.

Nyní pětašedesátiletý Vachon nechtěl, aby hokejové relikvie v jeho garáži pokrýval prach. O finanční výsledek dražby se prý příliš nestará, přestože si tím může vydělat více než 100 tisíc dolarů.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní