Rubriky:

Ostatní

Na hokeji tuhla krev v žilách. Hráč musel s poraněním páteře do nemocnice

17. prosince 2010 19:11 - RÝMAŘOV

V nemocnici skončil ve čtvrtek večer amatérský hokejista po faulu během utkání HC Grizzlies Rýmařov a HC Sokol Lomnice. Duel v rámci okresního přeboru mužů se konal v Rýmařově na Bruntálsku. Zraněného hráče domácího týmu přepravil do nemocnice vrtulník kvůli podezření na vážné poranění páteře. To se naštěstí nepotvrdilo a hokejista by měl vyváznout bez následků.

 

Peter Lázár, ČTK

Faulu se podle svědků dopustil hráč hostujícího týmu HC Sokol Lomnice, který byl předtím už dvakrát na trestné lavici. „Šlo o faul zezadu, hokejista našemu hráči podrazil nohu. Zraněný skončil v nemocnici, naštěstí jde ale jen o otok na páteři, který nezanechá trvalé následky,“ řekl vedoucí HC Grizzlies Rýmařov Václav Vlásek.
Podle šéfa hostujícího týmu Jana Kaščáka ale o faul nešlo. „Sice jsem to  neviděl, ale více lidí mi potvrdilo, že nešlo o žádný faul, ale o normální bodyček, takové žduchnutí do strany,“ řekl Kaščák.

Po příjezdu záchranářů byl hokejista při vědomí, měl ale problémy s nohama. „Lékař při prvotním vyšetření vyslovil podezření na vážné poranění páteře. Pacient byl proto uložen a bezpečně zafixován do vakuové matrace. Posádka zajistila žilní vstup, podala potřebné léky a připravila zraněného k transportu,“ řekl mluvčí záchranky Lukáš Humpl s tím, že vrtulník se při na heliportu v Bruntále přistání musel potýkat s problémy.

„Ani zkušenému pilotovi vrtulníku se nepodařilo z důvodu nepříznivého počasí do Bruntálu doletět. Záchranáři proto museli pokračovat se zraněným dále sanitním vozidlem, a to na fotbalové hřiště v Horním Benešově, kde se stroji podařilo dosednout na zem. Ani posádka sanitního vozu však neměla jednoduchý úkol, protože za silného větru musela po zledovatělé silnici s čerstvě navátými závějemi přepravovat pacienta s vážným zraněním, vyžadujícím maximální šetrnost,“ dodal Humpl.

Podle mluvčího ostravské fakultní nemocnice Tomáše Oborného je stav zraněného hokejisty už dobrý. „Pacient je ve stabilizovaném stavu,“ řekl Oborný.

Aleš Honus, Právo

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní