Rubriky:

Ostatní

Hokejová legenda Otakar Janecký oslaví padesátku

25. prosince 2010 09:10 - PARDUBICE

Padesátku oslaví 26. prosince legendární český hokejový útočník Otakar Janecký. Na pardubickém ledě začínal v pěti letech a od mládí hrál za místní Teslu (dnes HC Eaton Pardubice). Společně s Jiřím Šejbou a Dominikem Haškem koncem 80. let vybojoval s Pardubicemi dva ligové tituly.

Poté zažil skvělé desetiletí v nejvyšší finské soutěži, v níž vyhrál hned čtyřikrát s Jokeritem Helsinky. Jeho dresy s číslem 91 visí na čestném místě v helsinské Hartwall aréně i pardubické ČEZ aréně.

Usměvavý Otakar Janecký si dokázal získat finské i české fanoušky a byl jako hráč velmi populární. V roce 2000 se s velkou slávou vrátil do rodného města, v sezóně 2002/2003 dovedl Pardubice jako kapitán až do finále extraligy. V následujícím roce už byl historicky nejstarším hráčem, který kdy v nejvyšší soutěži pravidelně nastupoval, překonal jej až loni Dominik Hašek.

Na mezinárodní scéně získal Janecký s národním týmem celkem čtyřikrát bronz, třikrát z toho na MS a jednou na ZOH v Albertville v roce 1992. Hokej dodnes aktivně sleduje, velmi se radoval například z letošního vítězství českých hokejistů na světovém šampionátu v Německu. V jeho sportovních stopách pokračuje syn Otakar Janecký mladší.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní