Hokejisté Petrohradu porazili na úvod Spengler Cupu 3:1 Ženevu

Hokejisté Petrohradu vstoupili do Spenglerova poháru v Davosu vítězstvím 3:1 nad Servette Ženeva. Švýcarský tým bude v pondělí ve skupině A prvním soupeřem Sparty, s Petrohradem se Pražané utkají v úterý.

O vítězství favorizovaného SKA rozhodla elitní první řada. Jeden gól vstřelil její centr Tony Martensson, dvakrát se trefil hvězdný Alexej Jašin a na všechny branky přihrál třetí člen útoku Maxim Sušinskij. Trenér Václav Sýkora poslal do branky místo Jakuba Štěpánka veterána Maxima Sokolova.

Ani v druhém nedělním duelu Davos - Spartak Moskva se nepředstavil český gólman, místo Dominika Haška hájil branku ruského celku Alexej Jachin. Pořadatel turnaje vyhrál 4:2 i díky výraznému příspěvku českých hráčů. Vítězný gól vstřelil ve 48. minutě Petr Sýkora a výhru švýcarského celku pečetil šest minut nato Petr Tatíček, jenž už v první třetině asistoval u dvou gólů Reta von Arxe.

Spenglerův pohár v Davosu (Švýcarsko):
Skupina A:
Servette Ženeva - SKA Petrohrad 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)
Branky: 7. Bezina - 4. a 41. Jašin, 58. Martensson.
Skupina B:
HC Davos - Spartak Moskva 4:2 (2:0, 0:2, 2:0)
Branky: 6. a 11. Von Arx (na obě Tatíček), 48. Sýkora, 54. Tatíček - 27. Ružička, 32. Kňazev.