Sparta do semifinále Spengler Cupu nepostoupila, Kanadě podlehla v prodloužení

Hokejisté Sparty Praha do semifinále Spengler Cupu nepostoupili. Český zástupce podlehl ve čtvrtfinále Kanadě 3:4 po prodloužení. Pražané na turnaji končí s bilancí tří porážek. Kanada se v dalším utkání střetne se švýcarským Davosem.

Tomáš Kůrka ze Sparty se snaží překonat kanadského brankáře Jeffa Deslaurierse.

Až ve třetím zápase na turnaji Pražané inkasovali jako první. Zatímco proti Ženevě i Petrohradu vedli 1:0, tentokrát museli dohánět náskok soupeře. A dokonce dvougólový. Pöpperleho totiž překonal v první třetině Vigier a na začátku druhého dějství Pittis.

Sparta se ale ve druhé části zlepšila a jeden z trojice švýcarských posil Peter ve 28. minutě snížil. Poté sice opět zvýšil náskok Kanady vedené generálním manažerem Markem Messierem Bell, ale důrazný Peter a pohotově tečující kapitán Výborný vrátili Spartu do hry o postup mezi čtveřici nejlepších.

Ve třetí dvacetiminutovce si kanadský tým složený z hráčů působících ve švýcarské lize vytvořil převahu, gól však vstřelit nedokázal. Nejblíže k tomu byl v 51. minutě Pittis, jehož střelu mířící do odkryté branky ale stihl zablokovat Du Bois.

V prodloužení se Spartě stalo osudným chybné střídání. Nastavená pětiminutovka se hrála tradičně ve čtyřech, ale Pražané naskočili do hry v pěti a následoval trest. Duel rozhodl Dupont.

Sparta si tak na Spenglerově poháru připsala devátou porážku za sebou, byť tentokrát až v prodloužení. Po finálové účasti v roce 2004, kdy na závěr dvakrát nestačila na Davos (ve skupině a ve finále), prohrála všechny čtyři duely o rok později.

Spenglerův pohár, mezinárodní hokejový turnaj v Davosu - čtvrtfinále:
Sparta Praha - Kanada 3:4 v prodl. (0:1, 3:2, 0:0 - 0:1)on-line
Branky a nahrávky: 28. Peter (Smoleňák, Kůrka), 34. Peter (Smoleňák, Macholda), 37. D. Výborný (Macholda) - 11. Vigier (Metropolit, Murphy), 22. Pittis (Bell), 32. Bell (Metropolit, McLean), 64. Dupont (Murphy). Rozhodčí: Baluška (SR), Reiber (Švýc.). Vyloučení: 6:4. Využití: 1:2. Diváci: 5574.
Sestava Sparty: Pöpperle - Gulaši, Jan Hanzlík, Du Bois, Phillip, Macholda, Husák - Kafka, D. Výborný, Kratěna - Hromas, Koreis, Ton - Luňák, Broš, Y. Treille - Smoleňák, Peter, Kůrka.