Rubriky:

Ostatní

Hokej pod širým nebem znovu - tentokrát ale u pyramid v Mexiku!

5. ledna 2011 18:36 - MEXIKO

Už vás unavují řeči o hokejových zápasech pod širým nebem? Nyní zbystřete - podobné utkání, jaká nedávno proběhla ve Washingtonu a v Pardubicích, se totiž brzy uskuteční v Mexiku! A to přímo na historickém náměstí Zócalo mezi aztéckými pyramidami, katedrálou a národním palácem. Tam proběhne v neděli zahajovací utkání divize III mistrovství světa hráčů do 20 let mezi domácím týmem a Bulharskem.

 

Na zápas bude vstup zdarma a organizátoři podle stránek Mezinárodní hokejové federace IIHF očekávají návštěvu přes 50 tisíc lidí. "Je to pro mexický hokej velmi důležitý zápas," citoval server prezidenta mexického svazu Joaquina de la Garmu. "Zápas se bude vysílat nejen v Mexiku, ale i v dalších zemích Jižní Ameriky. Například v Argentině, Brazílii, Chile a Kolumbii," dodal.

Denní teploty se v Mexiku pohybují kolem 23 stupňů, v noci pak klesají na devět. Kluziště na náměstí Zócalo ale pro obyvatele metropole není ničím novým. Ledovou plochu tam město touto dobou staví už tři roky a kromě bruslení pro veřejnost v minulosti sloužila k propagaci sportů a nyní k ní pouze přistavělo provizorní tribuny.

Zápas pod širým nebem v exotickém prostředí by si měl vyzkoušet i šestnáctiletý útočník Martin Nikolov, který hraje v Česku za dorost Benátek nad Jizerou. Svého zástupce na soupisce Bulharska má i slovenský hokej díky Ivanu Hodulovovi z Piešťan.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní