Rubriky:

Ostatní

VIDEO: Opilé ruské šampióny z autobusu odnášeli. Z letadla je pak vyhodili

7. ledna 2011 12:28 - BUFFALO

Příznivci ruské hokejové dvacítky se v pátek v Moskvě nedočkali příletu oslavovaného týmu, který ve středu na světovém šampionátu v americkém Buffalu překvapivě získal zlato. Organizátoři turnaje potvrdili, že letecká společnost Delta Airlines ve čtvrtek musela silně opilé a rozjařené hokejisty vyvést před odletem z letadla. Přílet do Ruska byl po skandálu odložen na sobotu.

 

ČTK/AP

Podle letištní správy všech třicet členů ruského juniorského týmu muselo "z bezpečnostních důvodů" letadlo opustit. "Abychom zajistili bezpečný průběh letu, posádka zamezila 30 cestujícím vstup na palubu kvůli jejich nepřístojnému chování," řekla mluvčí Delta Airlines Susan Elliottová. Rusové byli podle ní přeobjednáni na příští let do Moskvy.

Porušili zákon 

Hráči byli údajně opilí, chovali se agresivně, někteří z nich vykazovali známky značné nevolnosti. Americká média zároveň upozornila, že mladí ruští hokejisté porušili zákon, protože ve státě New York je konzumace alkoholu povolena pouze osobám starším 21 let.

Vedení ruské výpravy nepřístojné chování hráčů popřelo. Trenér Valerij Bragin ruským novinářům řekl, že jeho svěřenci se chovali v rámci normy. "Nevím, co se stalo," prohlásil trenér a dodal, že hráči alkohol "prakticky nepili". Člen vedení výpravy Valerij Fesjuk připouští, že oslavy zlata trvaly poněkud déle, ale odložení letu do Moskvy vysvětluje tím, že výprava dorazila na letiště se zpožděním.

Už na ledě popíjeli whisky 

Ruský tým ve finále porazil Kanadu 5:3, ačkoliv po dvou třetinách prohrával 0:3. Po zisku zlatých medailí, v který málokdo z Rusů věřil, přemohly hráče emoce už na ledě. Přímo na něm si podle agentury AP členové vedení rozlévali do kelímků whisky. Oslava pak pokračovala v hotelu. Kanadská agentura Canadian Press zveřejnila záběry ruských hráčů, jak si v povznesené náladě užívají v hotelovém baru.

Tiskový mluvčí ruského týmu Michail Zislis, který si na oslavu vítězství nechal oholit hlavu, považuje reakci pracovníků letecké společnosti za přehnanou. "Nebylo to od nich fér, nestáli o naše vysvětlení," prohlásil mluvčí. Zislis připustil, že po zápase se v šatně oslavovalo. "Ale jen šampaňským," dodal. Trenér se podle něj pracovníkům letecké společnosti zaručil, že na palubě letadla rozjařené hokejisty zvládne.

Řidič byl rád, že dojeli

Stav těžké opilosti některých hráčů potvrdil americkým novinářům i řidič autobusu, který výpravu převážel z hotelu na letiště. "Opilí byli, to je teda fakt," řekl šofér Curtis Hall listu Buffalo News. "Někteří byli tak pod parou, že je museli do autobusu donést. Byl jsem rád, že jsme dojeli."

Do ruské metropole by hráči měli přiletět v sobotu, a přijdou tak o oslavu pravoslavných vánočních svátků.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.