Na MS v halovém hokeji se české týmy do semifinále nedostaly

České reprezentační výběry se na mistrovství světa v halovém hokeji v Poznani do semifinále neprobojovaly. Mužům dnes v závěrečném kole základní skupiny nestačila k postupu remíza 3:3 s Ruskem, ženy ztratily naději po prohře 1:6 s Ukrajinou.

Muži potřebovali nad Ruskem zvítězit, jenže už v páté minutě prohrávali o dvě branky. Bernátek a Kyndl vyrovnali, navíc brankář Neusser zneškodnil několik velkých protivníkových šancí, jenže pak ho přece jen překonal Azarov.

V power play už český tým dokázal jen srovnat skóre, což bylo na postup málo. Spolu s Rusy budou hrát v semifinále Rakušané, Němci a Poláci.

Ženy v přímém souboji o nejlepší čtyřku na Ukrajinu nestačily. Úřadující halové mistryně Evropy vedly už v poločase o tři branky a i po změně stran na hrací ploše dominovaly. Ukrajinky budou hrát o finále s Německem, druhou dvojici vytvoří Nizozemsko s Běloruskem.

České reprezentantky budou v sobotu hrát o konečné páté místo s Polskem. Muži mohou skončit sedmí, pokud zdolají Austrálii.

Mistrovství světa v halovém hokeji mužů a žen v Poznani:
Muži:
Skupina A:
Německo - Kanada 14:1 (5:1), Austrálie - Namibie 8:2 (4:2), Nizozemsko - Polsko 3:2 (1:1).