Ostatní

Na MS v halovém hokeji se české týmy do semifinále nedostaly

11. února 2011 19:09 - POZNAŇ

České reprezentační výběry se na mistrovství světa v halovém hokeji v Poznani do semifinále neprobojovaly. Mužům dnes v závěrečném kole základní skupiny nestačila k postupu remíza 3:3 s Ruskem, ženy ztratily naději po prohře 1:6 s Ukrajinou.

Muži potřebovali nad Ruskem zvítězit, jenže už v páté minutě prohrávali o dvě branky. Bernátek a Kyndl vyrovnali, navíc brankář Neusser zneškodnil několik velkých protivníkových šancí, jenže pak ho přece jen překonal Azarov.

V power play už český tým dokázal jen srovnat skóre, což bylo na postup málo. Spolu s Rusy budou hrát v semifinále Rakušané, Němci a Poláci.

Ženy v přímém souboji o nejlepší čtyřku na Ukrajinu nestačily. Úřadující halové mistryně Evropy vedly už v poločase o tři branky a i po změně stran na hrací ploše dominovaly. Ukrajinky budou hrát o finále s Německem, druhou dvojici vytvoří Nizozemsko s Běloruskem.

České reprezentantky budou v sobotu hrát o konečné páté místo s Polskem. Muži mohou skončit sedmí, pokud zdolají Austrálii.

Mistrovství světa v halovém hokeji mužů a žen v Poznani:
Muži:
Skupina A:
Německo - Kanada 14:1 (5:1), Austrálie - Namibie 8:2 (4:2), Nizozemsko - Polsko 3:2 (1:1).
Skupina B:
Česko - Rusko 3:3 (1:2), Rakousko - Anglie 3:2 (2:1), USA - Írán 2:6 (1:4).
Skupina A:
Česko - Ukrajina 1:6 (0:3), Argentina - Kazachstán 3:0 (2:0), Nizozemsko - Rakousko 7:0 (2:0).
Skupina B:
Namibie - Uruguay 1:0 (0:0), Německo - Polsko 3:0 (2:0), Austrálie - Bělorusko 3:3 (2:1).
1. Německo 5 5 0 0 31:2 15
2. Bělorusko 5 3 1 1 21:8 10
3. Polsko 5 3 0 2 15:9 9
4. Austrálie 5 2 1 2 16:14 7
5. Namibie 5 1 0 4 2:43 3
6. Uruguay 5 0 0 5 4:13 0

Časová osa: Ostatní