Rubriky:

Ostatní

Hokejisté Švédska mají jistých pro MS osm posil z NHL

13. dubna 2011 18:33 - STOCKHOLM

Hokejisté Švédska mají jistých osm posil z NHL pro mistrovství světa na Slovensku. Trenér Pär Marts může počítat s obránci Carlem Gunnarssonem z Toronta, Nicklasem Grossmanem a útočníky Louiem Erikssonem i Tomem Wandellem z Dallasu, Mikaelem Backlundem z Calgary, Patrikem Berglundem ze St. Louis, Magnusem Pääjärvin-Svenssonem z Edmontonu a Mattiasem Tedenbym z New Jersey. Uvedl to oficiální web Švédské hokejové federace.

Největší hvězdou je pětadvacetiletý Eriksson, který si v této sezoně NHL připsal v 79 zápasech 73 bodů za 27 branek a 46 asistencí. Byl druhým nejproduktivnějším hráčem Stars a čtvrtý mezi Švédy v NHL za Danielem a Henrikem Sedinovými z Vancouveru a Henrikem Zetterbergem z Detroitu.

Naopak zdravotní potíže nepustí na šampionát hvězdu Ottawy Daniela Alfredssona, další útočníky Kristiana Huseliuse z Columbusu, Alexandera Steena ze St. Louis, beka Tobiase Enströma z Atlanty a brankáře Jacoba Markströma z Floridy. Z rodinných důvodů odřekli účast další gólman Johan Hedberg se zadákem Henrikem Tallinderem z New Jersey a Anton Stralman z Columbusu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní