Totální kolaps osmnáctky v klíčovém zápase MS, do čtvrtfinále jde Finsko

Těžko uvěřitelný závěr předvedli v klíčovém zápase o postup do čtvrtfinále mistrovství světa hokejoví reprezentanti České republiky do osmnácti let. Českému týmu stačilo k postupu získat jediný bod a v Drážďanech přitom nad Finskem ještě pět minut před koncem zápasu vedl 3:2. Soupeř ale během pouhé minuty dvěma góly zápas otočil, nakonec vyhrál 5:3, a raduje se ze čtvrtfinále.

Juniorští hokejisté České republiky

Český národní tým přitom začal utkání dobře, v první třetině duelu jasně dominoval a těsně před první přestávkou jej dostal do vedení Dmitrij Jaškin. V polovině zápasu pak sudí neuznali za možný gól trefu Hampla a Finové vyrovnali. Nicméně v závěru druhé části skóroval Rousek a znovu měli Češi navrch.

První náznak české nesoustředěnosti však přišel hned na začátku třetí třetiny, kdy za necelou minutu vyrovnával Järväläinen. Naposledy se český tým dostal do vedení v 52. minutě zásluhou Sedláka, pak ale následoval nepochopitelný kolaps. Nejprve Armia potřetí vyrovnal a přesně za 33 vteřin Finové díky gólu Kallely zápas otočili.

Hlavní hvězdou Finů je čtvrtý nejproduktivnější hráč MS Joel Armia. Za měsíc osmnáctiletý útočník z Pori hraje už na svém druhém šampionátu osmnáctek a na přelomu roku absolvoval i MS do dvaceti let. Navíc se umisťuje velmi vysoko v posledních žebříčcích skautů před letním draftem do NHL.

Hokejové mistrovství světa do 18 let:
Finsko - Česká republika 5:3on-line
Branky: 33. Aaltonen, 41. Järväläinen, 55. Armia, 56. Kallela, 60. Hännikäinen - 19. Jaškin, 40. Rousek, 52. Sedlák.
Sestava ČR: Machovský - Kvapil, Hrbas, Šidlík, Musil, Jeník, Růžička, Pavelka - Frk, Sedlák, Hyka - Hampl, Hertl, Jaškin - Matai, Švihálek, Rousek - Faksa, Beránek, Beran, Moravec.