Rubriky:

Ostatní

Soud s hokejistou Dudou má v K. Varech začít 15. června

11. května 2011 10:30 - KARLOVY VARY

Hokejista Radek Duda, který byl obžalován za výtržnictví, jehož se údajně dopustil, když na přechodu pro chodce napadl staršího muže, má poprvé předstoupit před Okresní soud v Karlových Varech 15. června. Vyplývá to z informací zveřejněných na justičním portálu. Dudovi hrozí až dva roky vězení.

 

Jan Handrejch, Právo

Za incident na karlovarské silnici už musel Duda v dubnu také k přestupkové komisi magistrátu města. Za to, že nedal chodci na přechodu přednost, hrozí dvaatřicetiletému hokejistovi pětitisícová pokuta a ztráta tří bodů. Duda se k případu nevyjadřuje, ale podle jeho otce byl chodcem vyprovokován.

Duda v závěru ledna svým vozem BMW X6 téměř srazil třiašedesátiletého muže. Ten se při přecházení přes přechod o jeho vůz otřel. Hokejista pak zastavil a chodce chtěl údajně zbít. Napadený muž vedle poranění obličeje utrpěl šok a byl ošetřen v nemocnici.

Hokejistu, který po sezoně skončil své působení v prvoligovém Chomutově, provází více problémů s chováním. V roce 2005 například čelil obvinění, že po zápase ve Vsetíně napadl místního fanouška, kterému prý zlomil zub. Při angažmá v Českých Budějovicích se na tréninku popral se spoluhráčem. V Liberci napadl protihráče v kabině, kam se za ním vydal po vyloučení.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní