Čeští hokejbalisté zdolali na MS Finsko

BRATISLAVA

Čeští hokejbalisté zvítězili ve svém třetím utkání na mistrovství světa v Bratislavě nad Finskem 5:1, jsou s pěti body druzí o skóre za Kanadou a prakticky si zajistili postup do play off. V posledním utkání základní skupiny A čeká český tým ve čtvrtek od 15:30 Portugalsko a bude na dálku bojovat s lídrem základní skupiny A o přímý postup do semifinále.

Češi plnili od úvodu roli favorita a po Novákově neproměněné šanci otevřel v páté minutě skóre Rejthar. Za 59 vteřin se natlačil před brankáře Mäkiho Roušal a zvýšil na 2:0. Ve 12. minutě při vyloučení Pukemy se trefil Petr Chmel a Češi měli zápas plně ve své moci.

Náskok svěřenců trenéra Drahomíra Kadlece zvýšil ještě ve 21. minutě Wróbel. A za dvě a půl minuty dokonce při vlastním oslabení při Tyburcově trestu upravil už na 5:0 Novák. Gólman Jirotka pak zlikvidoval Vihtolaovu šanci, ale vzápětí mu pokazil čisté konto v přesilovce Kurka. Ještě v druhé části zamířil Bacovský do tyče a závěrečné dějství už na stavu také nic nezměnilo.

České hokejbalistky prohrály v semifinále s domácím Slovenskem 1:2 v prodloužení a budou ve čtvrtek od 18:00 hrát se Spojenými státy americkými o bronz, který získaly na dosavadních dvou šampionátech.

Mistrovství světa v hokejbalu v Bratislavě:
Elitní kategorie:
Skupina A:
Česká republika - Finsko 5:1 (3:0, 2:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 6. Rejthar, 7. Roušal (Hudeček), 12. P. Chmel (Kubeš), 21. Wróbel (Bacovský, Novák), 23. Novák (Bacovský) - 24. Kurka (Kemppainen, Rautio). Rozhodčí: Hollett (Kan.), Čačko (SR). Vyloučení: 5:2. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 225.
Německo - Kanada 2:13 (1:4, 1:6, 0:3).