Hokejbalisté zdolali Řecko 5:1, v semifinále MS je čeká Slovensko

Čeští hokejbalisté porazili ve čtvrtfinále mistrovství světa v Bratislavě Řecko 5:1 a v boji o finále čeká obhájce titulu z roku 2009 z Plzně v sobotu od 18:00 domácí Slovensko. Po první třetině sice svěřenci trenéra Drahomíra Kadlece prohrávali, ale v druhé části díky dvěma trefám Ondřeje Kejře a gólům Miroslava Růžičky a Aleše Kypeta potvrdili roli favoritů a rozhodli.

Možnost českých hokejbalistů v úvodu neproměnil Hudeček, pak nevyužili dvě přesilovky a sami v oslabení inkasovali. Přečkali sice 40 vteřin ve třech proti pěti, ale proti čtyřem už inkasovali, když se trefil Kurosis.

Druhou třetinu ale Češi ovládli. V 18. minutě vyrovnal povedenou střelou Růžička a výsledek otočil v 27. minutě po chybě Řeků Kejř. Za 49 vteřin zvýšil náskok střelou od modré čáry Kypet a za dalších 104 sekund se po kombinaci v přesilovce prosadil podruhé v utkání Kejř.

Další gól mohl přidat dokonce v oslabení Novák. Výsledek pak ještě potvrdil v přesilovce pěti proti třem v úvodu závěrečného dějství Pospíšil.

Mistrovství světa hokejbalistů v Bratislavě:
Čtvrtfinále:
Česká republika - Řecko 5:1 (0:1, 4:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 18. Růžička (Roušal), 27. Kejř (Roušal), 28. Kypet (Hrabica), 29. Kejř (Roušal, Kruček), 34. Pospíšil (Příhoda, Novák) - 15. Kurosis (Durmissis, D. Nistas). Rozhodčí: Hollett (Kan.), Kunz (Něm.). Vyloučení: 8:9, navíc Govas (Řec.) 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 250.
21:00 Portugalsko - USA.
O 7.-10. místo:
Finsko - Rakousko 3:2 v prodl. (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0), Švýcarsko - Německo 2:3 (1:3, 0:0, 1:0).