Rubriky:

Ostatní

Tenkrát si užil cestu za zlatem a v pondělí se hlásí na Spartě

26. června 2011 11:27 - PARDUBICE

Po rychlé oslavě sobotního historického triumfu českých inline hokejistů na domácím mistrovství světa IIHF v Pardubicích čeká kapitána Petra Tenkráta v pondělí návrat do letní přípravy Sparty a po posledním týdnu tréninku už se těší na dovolenou. Pražský klub svou čerstvou posilu bez potíží pustil reprezentovat na kolečkových bruslích a čtyřiatřicetiletý hokejový vicemistr světa z Rigy z roku 2006 je rád, že si mohl jízdu za zlatem užít.

 

hcsparta.cz

Žádné dlouhé oslavy se alespoň u hráčů, které v rozjeté letní přípravě uvolnily extraligové kluby, nekonají. "Budu se v pondělí ráno hlásit zase na Spartě. Bylo to tak dané, že mám nástup na poslední týden letní přípravy," řekl novinářům Tenkrát. Spolu s mistry světa z loňska z Německa Karlem Rachůnkem a Tomášem Mojžíšem patřil mezi hlavní hokejové hvězdy v kádru, které mají na kontě i úspěchy na světových šampionátech ve svém hlavním oboru.

Tenkrát má na kontě stříbro z mistrovství světa a dva tituly ve Finsku s Kärpätem Oulu. Nepřemýšlí nad tím, kam by zařadil sobotní inlinové zlato. "Je to těžké posoudit. Ale určitě si toho nesmírně vážím, že jsem u toho mohl být, a jsem za to moc rád. Cítili jsme, že máme silný tým a můžeme udělat letos úspěch," prohlásil.

V mixu hráčů, kteří se živí hokejem na různých úrovních či se věnují jen inlinu, dostal Tenkrát od trenéra Petra Hemského důvěru jako kapitán. A to i přesto, že chyběl loni v Karlstadu, kde Češi dosáhli po devíti letech na medaili. "Už jsem říkal před turnajem, že v tomto týmu by mohl být každý kapitán. Nic to v týmu neznamenalo, ale já si toho vážím. Myslím si, že všechno klapalo a nebyly žádné tlaky. Tým šel svou cestou až do finále a tam jsme uspěli," navázal Tenkrát.

Inline hokej v Česku poroste

V Pardubicích měli reprezentanti velkou podporu fanoušků, kterých chodilo na jejich zápasy mezi třemi a šesti tisíci. "Je to příjemné zjištění, že lidi to bavilo. A to i v televizi, když neměl někdo čas se přijet do Pardubic podívat. Myslím, že tento sport u nás ještě hodně poroste a bude mít mládežnické týmy. Můžeme za to být jen rádi," připojil Tenkrát, který hraje po hokejové sezoně inline za Čerty Kladno.

Bere to jako ideální zpestření a doplněk přípravy. "Je to o bruslení a to se vždycky hodí. Je to dobrý trénink," podotkl. Navíc jak v klubu Čerti Kladno, tak v reprezentaci si užije hodně legrace s partou kamarádů. "Není to jen o letošku. My jsme se tahle scházeli několik let a za ty roky se udělala nějaká parta. Všichni sem jezdí rádi, bylo to vidět, celý turnaj jsme si to užívali a hráli jsme pěkný inline."

Po zbývajícím týdnu letní přípravy se těší na třítýdenní dovolenou. "Určitě budeme doma, celá rodina je nacestovaná dost. Spíš pojedeme někam pod stan užít si středních Čech. Odpočinu si a připravím se na další sezónu," doplnil Tenkrát, který zvolil návrat do extraligy po dvanácti letech v zahraničí, protože v září poprvé vypraví své dcery dvojčata do školy.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní