Čeští inline hokejisté porazili Němce a získali na MS první body

Čeští inline hokejisté si na mistrovství světa organizace FIRS připsali po dodatečné kontumační porážce z úvodního vystoupení s Kanadou první body, když ve svém druhém utkání zdolali Německo 5:2. Po vyrovnaném prvním poločase český výběr dokázal svoji převahu vyjádřit i střelecky a nakonec jasně zvítězil.

Ilustrační foto

Němci zahájili duel s jasnou taktikou, kdy byli hodně zatažení a v obraně čekali na brejky. To se jim také vyplatilo a šli do vedení, když z prakticky první vážnější střely prostřelil Bleyer gólmana Štůralu. O to těžší poté situace pro český tým byla, ale trpělivá hra přinesla ještě před přestávkou své ovoce - Šinágl našel v 16. minutě na brankovišti Balázse a ten vyrovnal.

Druhý poločas se hrálo téměř výhradně na německou branku a favorizovaný český tým dokázal svou převahu vyjádřit také střelecky. Tříbrankové vedení 4:1 zařídili svými trefami Šebek, Kafka a Šinágl. Němci se dočkali snížení až v poslední minutě, ale Cik stihl ještě upravit skóre na konečných 5:2.

"Byl to velmi náročný zápas na trpělivost. Věděli jsem, že Němci budou zatažení a i proto jsme potřebovali dát první branku, což jsme ale nedokázali. O to těžší to poté bylo, ovšem tým dokázal zůstat trpělivý, hrál svou hru a to se mu vyplatilo," uvedl trenér Jiří Suhrada.

Ve druhém dnešním duelu základní skupiny B remizovala Kanada se Švýcarskem 4:4, ve skupině A zůstali po překvapivé výhře nad USA (4:1) stoprocentně úspěšní domácí Italové.

Česko - Německo 5:2 (1:1)
Branky: 16. Balázs, 24. Šebek, 34. Kafka, 38. Šinágl, 40. Cik - 11. Bleyer, 40. Hildebrand.
Kanada - Švýcarsko 4:4 (2:2)