Rubriky:

Ostatní

Party v centru a s rodinami. Stanley Cup míří do Česka

20. července 2011 08:11 - PRAHA/KLADNO

Po dvou letech do Česka znovu zavítá nejslavnější hokejová trofej – Stanley Cup. Tomáš Kaberle a David Krejčí si ho ve středu a zítra užijí. Během 48 hodin pohár vyrazí do středních Čech i na Hanou, potěší se s ním diváci na náměstí i rodina a nejbližší přátelé obou hráčů, kteří před měsícem s Bostonem NHL ovládli.

 

Andy Clark, Reuters

Takový je plán, ale i detailně narýsovaný program putování hokejového grálu za jeho vítězi mohou potkat komplikace. Přesvědčil se o tom útočník Bruins Nathan Horton, který měl právo pomazlit se s pohárem jako první.

V neděli ho netrpělivě vyhlížel ve městě Dunville v Ontariu. Pohár měl přistát letem z Bostonu v osm ráno, jenže cenný náklad v letadle chyběl. Jak se později ukázalo, pohár se nestihl včas odbavit, a tak se část oslavy ve městě konala bez její největší ozdoby. Stanley Cup dorazil až v průběhu párty ve dvě odpoledne, většina návštěvníků akce ho tak na vlastní oči vůbec neviděla. „Jsem z toho trochu v rozpacích,“ přiznával Horton.

V Česku snad podobný problém nenastane, strážci poháru už s ním včera přes Frankfurt vyrazili do Prahy. Do Česka se pohár vrací po dvou letech, tehdy s ním křepčil Petr Sýkora, jenž triumfoval s Pittsburghem. Celkem to bude už desátá návštěva Stanley Cupu v Česku.

Jako první z českého dua se oslav ujme Tomáš Kaberle, čtvrteční program proběhne pod taktovkou Davida Krejčího. Oba hráči se však již dříve dohodli, že budou slavit společně dnes v okolí Kladna i zítra v Krejčího rodném Šternberku.

Pohár si tak zopakuje část cesty, kterou absolvoval už před pěti lety, kdy ho vybojoval František Kaberle. I jeho bratr si pro soukromou večerní párty vybral restauraci v Unhošti, dopoledne se Stanley Cup objeví ve Velké Dobré, kde má slavný hokejový rod Kaberleových své sídlo.

Po dvou dnech českých oslav převezme pohár slovenský obránce Zdeno Chára a zamíří s ním do svého rodného Trenčína.

Michal Osoba, Právo

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní