Nový trenér Lotyšska se odvázal. Chce vyhrát hokejové mistrovství světa!

24. srpna 2011 15:32 - PRAHA

Jde o odvážnou myšlenku, ale zase proč se držet při zemi. Tohoto hesla se drží nový kouč lotyšské hokejové reprezentace. Američan Ted Nolan je u národního mužstva pár týdnů, ale cíl už zná. A je ten nejvyšší, chce vyhrát mistrovství světa! Velká slova, kterých si každý všimne.

 

Grigory Dukor, Reuters

„V mé kariéře jsem zažil hodně zajímavé práce. Budu se snažit udělat vše pro to, aby Lotyšsko bylo pyšné na svůj hokejový tým. Dám do toho všechny své znalosti a síly, aby bylo dosaženo cíle,“ řekl pro lotyšský Telegraf kouč, který byl po sezóně 1996/1997 vyhlášen nejlepším trenérem NHL.

A onen cíl, ono odvážné prohlášení? „Cílem je stát se mistry světa. Nejsou to jen slova, musíme pracovat duší, srdcem, pak všechno dopadne. Chci mužstvu vštípit agresivní styl. Doufám, že půjde o produktivní práci,“ naznačil muž, který trénoval v Buffalu i brankáře Dominika Haška.

Na přípravu má tři čtvrtě roku, poté se budou skládat účty ve Finsku a Švédsku, kde se světový šampionát v roce 2012 odehraje.

Nolan, kterému je třiapadesát let, nahradil odvolaného Olegse Znarokse, ten uhrál na posledním mistrovství světa na Slovensku až třinácté místo. Z pětice jeho možných nástupců byl nakonec vybrán právě Američan, který stál i na střídačce New York Islanders.

„Debaty probíhaly několik měsíců a vybrali jsme právě Nolana. Věříme, že tento zkušený trenér pozvedne lotyšskou reprezentaci na novou úroveň,“ vysvětlil po jmenování prezident Lotyšského hokejového svazu Kirov Lipman, který ale určitě nemyslel na post nejvyšší.

lik, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestupuje, nejlepší čtyři týmy postupují přímo do čtvrtfinále, osm týmů hraje předkolo. Play-off začíná 10. března.