Vítězná Vůjtkova premiéra u slovenské reprezentace

BRATISLAVA/MNICHOV

V úvodním utkání Německého poháru v Mnichově zvítězilo v pátek Slovensko nad Spojenými státy 2:0. Oba góly vsítil útočník Michel Miklík. V závěru utkání se Slovensko ubránilo při přesilovce USA 6 na 3.

V úvodu utkání se prosazovali víc Američané, když Slovákům vázla kombinace. Trenéru Vůjtkovi se totiž z turnaje omluvilo celkem šestnáct hráčů. Slováky podržel výbornými zákroky brankář Hamerlík. Postupně se hra vyrovnala a největší šanci Slováků spálil Školiak. V další minutě se však prosadil Miklík, který překonal amerického brankáře.

V úvodu druhé třetiny nevyužil samostatný nájezd Marcel Hossa a několik vteřin před koncem třetiny Hamerlík zlikvidoval čistou gólovou šanci Američanů. V závěrečné třetině si Slováci pojistili vítězství druhým gólem Miklíka. V závěru utkání byli vyloučeni dva hráči Slovenska, američtí trenéři odvolali brankáře, ale Spojené státy ani neobvyklé přečíslení 6:3 nevyužili. Vůjtek tak mohl slavit vítězství v prvním utkání na střídačce slovenské reprezentace.