Hokejisté Slovenska zdolali na MS dvacítek Lotyšsko

Hokejisté Slovenska porazili na mistrovství světa hráčů do 20 let v Calgary nováčka elitní kategorie Lotyšsko 3:1. Výběr kouče Ernesta Bokroše ve svém úvodním utkání na turnaji prohrával, ale výborně chytajícího gólmana Kristerse Gudlevskise pak překonali Tomáš Jurčo a Marek Tvrdoň, v power play skóroval ještě Michal Toman.

Hokejisté Slovenska do 20 let se radují z vítězství nad Lotyšskem na světovém šampionátu.

Stejně jako na dvě předešlá utkání základní skupiny A v Calgary se hala Pengrowth Saddledome zaplnila 19.289 diváky. Ti sledovali souboj Slováků s Gudlevskisem, který si v zápase připsal 42 úspěšných zákroků. I Lotyši byli ale nebezpeční a v 27. minutě překonal gólmana Šimbocha z dorážky Zieminš.

Obrat nastartoval v 36. minutě trefou v přesilovce Jurčo. V úvodu třetí třetiny dostal Slovensko do vedení Tvrdoň a 38 sekund před koncem pojistil výhru do prázdné branky Toman.

Mistrovství světa hokejistů do 20 let - skupina A (Calgary):
Slovensko - Lotyšsko 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 36. Jurčo (Marinčin, Gernát), 43. Tvrdoň (Bubela, Toman), 60. Toman (Mráz) - 27. Zieminš (Kuzmenkovs). Rozhodčí: Croft (USA), Šindler (ČR) - Schrader (Něm.), Sormunen (Fin.). Vyloučení: 6:4. Využití: 1:0. Diváci: 19.289.