Rubriky:

Ostatní

VIDEO: Zedník trénoval s dětmi, když se střecha stadionu začala řítit k ledu

23. ledna 2012 21:09 - PRAHA

Slovenský hokejový reprezentant Richard Zedník v neděli dorazil do severozápadního cípu Slovenska do městečka Námestovo, aby podpořil malé hokejisty. Během tréninku s hokejovými nadějemi však zažil na stadionu nedaleko Oravské přehrady pořádné drama. Pod náporem sněhové pokrývky totiž nevydržela střecha a doslova během pár vteřin se zřítila k ledové ploše.

 

David W Cerny, Reuters

"Rodiče dětí si všimli, že ze stropu začala padat jakási námraza, tak rychle svolali děti, aby je dostali z ledové plochy. Vzápětí se ozvalo praskání a doslova za pár sekund se strop haly úplně zhroutil," citoval slovenský server webnoviny.sk sportovního redaktora TV Oravia Tomáše Brnu, který byl přímým svědkem události.

V hale, kterou před rokem slavnostně otevíral slovenský prezident Ivan Gašparovič, bylo v neděli kolem 150 lidí. Všechny děti naštěstí i za pomoci hokejové hvězdy vyvázly ze stadionu včas a nikomu se nic vážného nestalo.

Pětatřicetiletý Zedník má za sebou bohatou hokejovou kariéru. Ve slavné NHL odehrál více než 700 zápasů v dresu čtyř týmů, působil i v ruské KHL nebo švédské Elitserien. Tam držitel bronzové medaile z MS 2003 hrál naposledy, po loňské sezóně prozatím pověsil brusle na hřebík a je bez angažmá.

grg, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní