Portugalsko - Argentina 2:1Portugalští futsalisté na MS porazili obhájce a slaví první zlato

Kaunas

Futsalisté Portugalska na mistrovství světa poprvé získali zlato. Úřadující evropští šampioni v dramatickém finále litevského turnaje porazili obhájce trofeje Argentinu 2:1. Dva góly v Kaunasu vstřelil Pany Varela.

Radost portugalských futsalistů po vítězství ve finále MS.

Po opatrném úvodu ve 13. minutě Argentinec Borruto při souboji udeřil kapitána Ricardinha pěstí do břicha. Portugalci požádali o výzvu a rozhodčí po kontrole u videa Borrutovi udělil červenou kartu. Při přesilovce Ricardinho nejprve před prázdnou brankou napálil tyčku, ale v 15. minutě už Pany poslal portugalský tým do vedení.

Hráč Sportingu Lisabon ve 28. minutě přidal druhou branku. Claudino vzápětí snížil, ale vyrovnat už Argentinci navzdory velkému tlaku nestihli. Také proto, že vteřinu před koncem kapitán Cuzzolino trefil tyčku.

V souboji o bronz Brazílie vyhrála nad Kazachstánem 4:2. Čeští reprezentanti při své čtvrté účasti na MS vypadli v osmifinále se Španělskem po porážce 2:5.