Rubriky:

Ostatní

Nejdivočejší hokejový sen se splnil. Útočník šel chytat, vyfasoval 13 gólů

7. března 2012 10:13 - Praha

Nevstřelil jediný gól, třináct jich naopak dostal, přesto prožil svůj nejkurióznější hokejový den. Útočník Connor Crisp v Ontario Hockey League musel po shodě několika náhod navléci brankářskou výstroj, nasadit masku a jít chytat. Když nastupoval, vysloužil si sedmnáctiletý hráč potlesk, to samé když odjížděl jako nejlepší hráč utkání.

 

Tom Mihalek, ČTK/AP

„Občas chytám hokejbal, ale tohle bylo poprvé od pěti let, co jsem měl na sobě brankářskou výstroj," smál se hrdina po utkání, kde jeho tým Lake Erie Otters nakonec prohrál s Saginaw Spirit 4:13.

Jeden brankář zraněný, druhý byl ve druhé minutě sražen protihráčem a na řadu přišel nečekaný náhradník, který si vysloužil pozvánku za to, že chytá v hokejbalové brance. Aby toho nebylo málo, Crisp hrál (chytal) v sezóně poprvé, protože se vrátil po operaci ramene.

„Ani v nejdivočejších představách jsem si nemyslel, že by tohle mohlo nastat," nemohl uvěřit nečekaný gólman. Když nastala ona chvíle, útočník se během dvaceti minut přestrojil a šel na plac. „Nohy mě tlačily, stěží jsem mohl chodit. Velikost bruslí byla menší a k tomu byly nedostatečně široké. To je patrně důvod, proč jsem nemohl bruslit," vysvětloval útočník - brankář, který si po zápase vysloužil obdiv i u protihráčů.

„Upřímně řečeno, některé góly byly trapné, ale užil jsem si to. Jakmile jsem byl v autobusu, volal jsem rodičům a ti se smáli. Na tohle určitě nikdy nezapomenu," přiznal Crisp, který sice pustil třináct střel, ale dvaatřicet jich ještě chytil.

lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní