Kanada a Rusko porazily na úvod MS osmnáctek nováčky

Brno/Znojmo

Hokejisté Kanady i Ruska splnili na úvod mistrovství světa hráčů do osmnácti let roli favoritů proti nováčkům elitní kategorie. V Brně ve skupině A, v které se představí i česká reprezentace, vyhráli Kanaďané nad Dánskem 6:1, Rusové stejným výsledkem vstoupili do turnaje v béčku ve Znojmě proti Lotyšsku.

Dánové, kteří v pátek od 15:00 nastoupí ve Znojmě proti Česku, sice ve 12. minutě odpověděli díky Björkstrandovi na Laughtonovu úvodní trefu, ale ještě v úvodní části favorit díky Smithovi a Wintherovi získal dvoubrankové vedení. V druhé části využili přesilovky Mantha a Rychel a v úvodu závěrečné části dovršil výsledek Dumba.

V druhém duelu v áčku vyhráli vítězové minulých tří šampionátů Spojené státy americké nad Finskem 4:0. Bezbrankový stav prolomil až v 54. sekundě třetí třetiny v přesilovce Kerdiles, pak se trefili ještě Lane, Shore a v další početní výhodě Carrick. Gólman Olson si připsal díky 21 úspěšným zákrokům čisté konto.

V dresu obhájců bronzu Ruska proti Lotyšsku si připsal tři body za gól a dvě asistence Danil Žarkov. Lotyši pokazili Vasilevskému čisté konto až v 53. minutě už za stavu 0:6. Při vítězství Švédska nad Německem 8:1 zaznamenal hattrick a jednu asistenci Wennberg, čtyři body za gól a tři přihrávky nasbíral Collberg.

Mistrovství světa hokejistů do 18 let:
Skupina A (Brno):
Dánsko - Kanada 1:6 (1:3, 0:2, 0:1)
Branky: 12. Björkstrand - 1. Laughton, 14. Smith, 18. Winther, 34. Mantha, 39. Rychel, 41. Dumba.
Finsko - USA 0:4 (0:0, 0:0, 0:4)
Branky: 41. Kerdiles, 44. Lane, 45. Shore, 49. Carrick.
Skupina B (Znojmo):
Lotyšsko - Rusko 1:6 (0:2, 0:2, 1:2)
Branky: 53. Golovkovs - 8. Jakimov, 17. Chacej, 22. Žarkov, 26. Zadorov, 42. Osnovin, 48. Slepyšev.
Německo - Švédsko 1:8 (1:1, 0:2, 0:5)
Branky: 6. Shevyrin - 22., 41. a 54. Wennberg, 15. a 30. Kalin, 51. Collberg, 58. Forsberg, 59. Djoos.