Rubriky:

Ostatní

Zemřel bývalý slavný ruský hokejista Krutov

6. června 2012 14:06 - Moskva

Slavný ruský hokejový útočník Vladimir Krutov zemřel. Dvojnásobný olympijský vítěz byl od neděle v nemocnici v Moskvě na jednotce intenzívní péče kvůli vnitřnímu krvácení, kterému pět dní po 52. narozeninách podlehl.

 

Profimedia.cz

"Hokej utrpěl velkou ztrátu, milióny fanoušků si však budou Vladimira pamatovat díky jeho krásným gólům a skvělé hře," uvedl na svých oficiálních stránkách Ruský hokejový svaz. "Upřímnou soustrast rodině, přátelům i hokejovým příznivcům," dodal.

Olympijský vítěz ze Sarajeva (1984) a Calgary (1988) Krutov byl do nemocnice převezen poté, co během nedělního večera požádal manželku Ninu o přivolání lékařské pomoci. Přesná příčina smrti zatím není známá, žena bývalého útočníka CSKA Moskva však popřela, že by za potíže mohla přehnaná oslava narozenin minulý pátek.

V 80. letech vládl hokeji

Krutov patřil k největším oporám sborné, která v 80. letech kralovala ještě pod hlavičkou Sovětského svazu světovému hokeji. Pětinásobný světový šampion se proslavil jako člen legendární pětky s obránci Vjačeslavem Fetisovem a Alexejem Kasatonovem a útočníky Sergejem Makarovem a Igorem Larionovem. V dresu Vancouveru odehrál i jednu sezonu v zámořské NHL. V poslední době působil jako hráčský agent.

"Byl to vynikající hokejista. Měl skvělou přihrávku, dával góly a také nejvíce z té slavné trojice fauloval, ale to k hokeji patří," vybavil si legendu současný trenér Slavie Vladimír Růžička, který proti Krutovovi a slavné ruské lajně sehrál spoustu soubojů v dresu reprezentace.

"Na mistrovstvích světa i na olympiádách jsme s nimi sehráli vyrovnané zápasy, ale oni vždycky vyhráli. Já samozřejmě nejraději vzpomínám na šampionát v Praze v roce 1985, kdy jsme je porazili," řekl Růžička, který dnes slaví 49. narozeniny.

S Krutovem se Růžička mimo led už po skončení kariéry neviděl. "Já jsem ho nevídal. Naposledy, když hrál ve Vancouveru, ale tam se mu nedařilo a odešel do Švýcarska," připomněl Krutovův jediný ročník v NHL v sezoně 1989/90 Růžička, který v té době hrál v Edmontonu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní