Rubriky:

Ostatní

USA - ČR 3:1

Inline hokejisté zlato neobhájí, budou hrát s Itálií o bronz

14. července 2012 08:35 - Bucaramanga

Čeští inline hokejisté na mistrovství světa organizace FIRS v Kolumbii zlato z loňského šampionátu neobhájí. Svěřenci trenéra Daniela Tvrzníka podlehli v pátečním semifinále 1:3 Spojeným státům americkým a v repríze posledního finále budou bojovat o bronz s Itálií.

 

http://www.students.sonoma.edu

Češi se v zápase s USA dostali do vedení díky Kafkovi, jenž ve 14. minutě objel branku a nahozeným pukem překonal amerického brankáře. Soupeři se podařilo srovnat 20 sekund před přestávkou v přesilovce a skóre otočil Roux po půldruhé minutě druhé části.

Klíčovým okamžikem zápasu byla 27. minuta, v níž Vozdecký zasáhl za americkou brankou do obličeje soupeře a byl vyloučen na pět minut a do konce utkání. Dvě minuty na to Hoar vstřelil třetí gól USA, na nějž se už Čechům reagovat nepodařilo.

"Je to neskutečná škoda, protože jsme ten zápas Američanům odevzdali sami svojí hloupostí a nedisciplinovaností. Vedli jsme 1:0 a pak uděláme tři zbytečné fauly v řadě. Takhle nedisciplinovaně nemůžeme proti Američanům hrát, tady rozhodují maličkosti, a pokud hrajeme půlku zápasu v oslabení, tak nemůžeme pomýšlet na vítězství," uvedl trenér Tvrzník.

V druhém semifinále porazila Kanada 5:4 v prodloužení Itálii a postoupila do zámořského finále. V duelu o bronz bude Čechům chybět kapitán Vozdecký, jenž má automaticky zastavenou činnost na jeden zápas.

MS v inline hokeji organizace FIRS v Bucaramanze (Kolumbie):
Semifinále:
USA - ČR 3:1 (1:1)
Branky: 20. Mosenson, 22. Roux, 29. Hoar - 14. Kafka.
Kanada - Itálie 5:4 v prodl. (2:2).
ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní