Hokejisté Sparty porazili v ET Linköping a uspěli počtvrté z pěti zápasů

Hokejisté pražské Sparty zvítězili v European Trophy v Litoměřicích nad Linköpingem 5:2 a připsali si v soutěži čtvrtou výhru z pěti zápasů. Dalším českým týmům se nedařilo. Kometa Brno sice získala první bod, ale podlehla finskému Kärpätu Oulu 2:3 po samostatných nájezdech, České Budějovice prohrály s Eisbärenem Berlín 1:2 a Chomutov s HV 71 0:3. Plzeň prohrála s Luleou 1:4.

V utkání hokejové European Trophy Tygři Liberec - Djurgaarden IF bojuje Jan Výtisk (vlevo) z Liberce a Pontus Aberg z Djurgaardenu.

Sparta sice v pátek prohrála v litoměřické Kalich Aréně s dosud suverénním HV 71 2:7, ale dnes se opět vrátila na vítěznou vlnu. Linköping ale dvakrát vedl. Ve 13. minutě se trefil ve vlastním oslabení Söderberg a po vyrovnání Pacovského v početní výhodě se prosadil ve výhodě pěti proti třem Himelfarb. Ještě v druhé třetině ale otočili stav Hanzlík s Jánským a v závěru pojistili náskok svou druhou trefou Pacovský a v power play Simon.

Sparta zůstává v Jižní divizi druhá o bod za HV 71, které ani ve čtvrtém utkání neztratilo bod. Na ledě extraligového nováčka se dostal tým z Jönköpingu ve druhé třetině do dvoubrankového náskoku díky trefám Strandberga a Davidssona, v 53. minutě zvýšil Sundh a v závěru jen sebral Gajovský čisté konto Wesslauovi. Chomutov po dvou výhrách a dvou porážkách po samostatných nájezdech v European Trophy poprvé nebodoval.

Českobudějovický Mountfield nenavázal na páteční výhru nad Hamburkem a po neúspěchu s Eisbärenem si připsal ve čtvrtém duelu třetí prohru. Klub z Berlína dostal ve 13. minutě do vedení v přesilovce Foy. V závěru úvodní části sice vyrovnal Mikuš, ale v 38. minutě rozhodl Rankel. Eisbären tak i počtvrté v soutěži nezaváhal.

Kometa po třech zápasech bez bodového zisku hostila Kärpät a ve 35. minutě získala vedení díky Čermákovi. Ještě v druhé třetině ale vyrovnal Viuhkola a po 35 vteřinách třetí třetiny otočil stav český útočník Plíhal. Ve 47. minutě smazal ztrátu Erat, ale v rozstřelu se prosadil jako jediný Kähkönen.

Karlovy Vary zakončily své vystoupení na Dult-Cupu v Landshutu výhrou nad švýcarským druholigovým Thurgau 5:1 a skončily se šesti body třetí. Na branku Skuhravého sice odpověděl v úvodní části Dietrich, ale Keith se Zaťovičem ve druhé třetině upravili na 3:1 a v závěrečném dějství skórovali znovu Skuhravý a Gulaši.

Hokejová European Trophy - Severní divize:
HC Kometa Brno - Kärpät Oulu 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 35. L. Čermák (Bičánek, Erat), 47. Erat (Divíšek) - 39. Viuhkola (Ohtamaa, Kähkönen), 41. Plíhal (Haataja, Lehtonen), rozhodující sam. nájezd Kähkönen. Rozhodčí: Homola, Polák - Dřinovský, Skopal. Vyloučení: 8:9, navíc T. Svoboda 10 min., Dlouhý - Ohtamaa oba 5 min. a do konce utkání, Plíhal 10 min. Bez využití. Diváci: 1546.
HC Mountfield České Budějovice - Eisbären Berlín 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 19. Mikuš (Frühauf) - 13. Foy (Busch), 38. Rankel (Christensen, Katic). Rozhodčí: Šindler, Svoboda - Pešek, Jelínek. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:1. Diváci: 1700.
HC Plzeň 1929 - Lulea Hockey 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 28. Jan Kovář (Jiří Hanzlík, Pletka) - 26. Fabricius (Hirschovits, Klasen), 29. Klasen, 43. Skrbek (Ch. Abbott, C. Abbott), 60. Ch. Abbott (Fogström). Rozhodčí: Fraňo, Kalivoda - Kostka, Lhotský. Vyloučení: 3:2, navíc Jeřábek (Plzeň) 10 min. Bez využití. Diváci: 1505
Hokejová European Trophy - Jižní divize:
Piráti Chomutov - HV 71 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 59. Gajovský (Lučka) - 28. Strandberg (Dyk), 39. Davidsson (Sundh), 53. Sundh (Nilson). Rozhodčí: Smitka, Turčan - Bláha, Hejl. Vyloučení: 5:11. Bez využití. Diváci: 3069.
HC Sparta Praha - Linköping HC 5:2 (0:1, 3:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 24. Pacovský (Vallin, V. Sedláček), 34. Jan Hanzlík (Tenkrát, J. Hlinka), 37. Jánský (Gawryletz), 57. Pacovský (Milam, J. Hlinka), 57. Simon (Tenkrát) - 13. Söderberg (Hävelid), 29. Himelfarb (Weinhandl, Jämtin). Rozhodčí: Lacina, Souček - Bejček, Pouzar. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 680.