Rubriky:

Ostatní

Dominik Hašek o konci kariéry: Přišlo mi hloupé se někde doprošovat

9. října 2012 18:23

Počtvrté, ale teď nejspíš definitivně. Brankář Dominik Hašek ve 47 letech končí famózní hokejovou kariéru a chystá se na život bez bruslí a výstroje. Ačkoli je to přece jen Dominator a vrátka si nechává pootevřená. Sám ale nevěří, že by si ještě zahrál soutěžní zápas.

 

Jan Handrejch, Právo

Říkal jste, že rozhodnutí ukončit kariéru jste udělal někdy před deseti dny, proč jste s tím šel ven až skoro po dvou týdnech?

Počkejte, to spolu nesouviselo. Když to obrátím, mě se nikdo neptal. Moji nejbližší a kamarádi o tom věděli. Takže, až když mi volali novináři, tak jsem to vyklopil všechno.

Takže jste to s nikým neprobíral, neradil se?

Nebylo o čem. Když předminulý pátek padlo, že bych chytal v NHL, tak jsem sbalil výstroj a hotovo. Už mi přišlo hloupé někde chodit s prosíkem, doprošovat se...

Dostavil se smutek, že už s velkou pravděpodobností na led v soutěžním zápase nevyjedete?

To je velice pravděpodobné. Můj cíl byl návrat do NHL, což by šlo buď přímým kontraktem, nebo přes farmu. Bohužel v době výluky mají kluby i ve farmářských klubech hodně gólmanů, takže z toho sešlo.

Nebyl jste i trochu naštvaný, že ta dřina posledních měsíců přišla vniveč?

Já bych to dřinou zase nenazval. Neměl jsem špatný poslední půlrok. Hrál jsem basket, fotbal, jezdil na hory, na kole. Užil jsem si to i v Pardubicích s klukama, kde jsem trénoval. Fakt jsem se dobře bavil.

Čeští fanoušci jsou nadšení, že je výluka a mají možnost vidět vynikající hráče. Vy jste ale na výluku doplatil. Neštve vás to?

Já to zase tak neberu. Kdyby výluka nebyla, tak nemůžu říct, že bych někde v NHL chytal.

Celý rozhovor čtěte ve středečním Právu.
Marek Burkert, Právo

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní