Rubriky:

Ostatní

VIDEO: Granlundova finta je hitem! Bravurně ji zvládl i tenhle junior

26. října 2012 14:30 - Bern

Hokejista Mikael Granlund by si snad měl dát patentovat svoji proslulou fintu ze semifinále světového šampionátu v roce 2011, kdy pukem „svrženým ze vzduchu“ dokonale zaskočil ruského brankáře Barulina. V poslední době se ekvilibristický kousek finského útočníka objevuje v podání dalších hráčů čím dál častěji: teď se jím blýskl i teprve osmnáctiletý Vincent Praplan ve švýcarské juniorské lize. Zde je svědectví...

Stejně jako jeho slavnější finský předchůdce nabral i Praplan z Klotenu puk za brankou soupeře florbalovým způsobem na čepel hole, aby jej vzápětí drze vmetl nad ramenem šokovaného gólmana Rapperswillu do sítě. Jen - jako pravák - z druhé strany branky než před rokem Granlund (viz druhé video). Po čtyřiadvaceti vteřinách druhé třetiny už vedli hosté po kousku odvážného mladíka 6:1, nakonec utkání vyhráli 9:5.

„V tréninku jsem to párkrát zkoušel, ale nikdy jsem si nemyslel, že tuhle fintu někdy opravdu použiju i v zápase. Moc jsem o tom nepřemýšlel, ale obránce ode mě stál dost daleko, dal mi více prostoru. Tak jsem to jednoduše zkusil," vykládal šťastný střelec.

mm, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní