Rubriky:

Ostatní

V nominaci Slovenska je osm hokejistů z českých klubů

31. října 2012 12:00 - Bratislava

Český trenér hokejistů Slovenska Vladimír Vůjtek zařadil do nominace na Německý pohár pět krajánků z české extraligy a další tři z týmu účastníka Kontinentální ligy Lva Praha. V kádru pro první reprezentační akci v sezóně je dvanáct členů úspěšného mužstva, které v květnu získalo stříbro na mistrovství světa v Helsinkách.

 

Ivan Vilček, Právo

Z české extraligy pozval Vůjtek brankáře Petera Hamerlíka z Třince, beky Marka Ďalogu z Pardubic a Tomáše Slováka z Plzně a útočníky Marka Hovorku ze Sparty s Peterem Galambošem z Liberce. Barvy Lva hájí zadák Juraj Mikuš a forvardi Marcel Hossa a Juraj Mikúš. V kádru pražského nováčka KHL působil i zadák Michal Sersen, který ale aktuálně přestoupil do Jekatěrinburgu.

Stříbro z Helsinek mají ve sbírce Hamerlík, Sersen, Hossa, Hovorka, Mikúš a dále také beci Ivan Baranka z Ufy, Kristian Kudroč z Novosibirsku a trio útočníků Slovanu Bratislava Mário Bližňák, Libor Hudáček a Michel Miklík, Marcel Haščák z Košic a Branko Radivojevič ze Spartaku Moskva.

Slovensko čeká na turnaji v Mnichově v pátek 9. listopadu duel se Švýcarskem, o den později se utká s Kanadou a v neděli s domácím Německem.

Nominace hokejistů Slovenska na Německý pohár (9.-11. listopadu):
Brankáři: Peter Hamerlík (Třinec/ČR), Jaroslav Janus (Slovan Bratislava/KHL),
obránci: Ivan Baranka (Ufa/KHL), Marek Ďaloga (Pardubice/ČR), Kristián Kudroč (Novosibirsk/KHL), Juraj Mikuš (Lev Praha/KHL), Michal Sersen (Jekatěrinburg/KHL), Tomáš Slovák (Plzeň/ČR), Martin Štajnoch (Slovan Bratislava/KHL), Richard Stehlík (MODO Hockey/Švéd.),
útočníci: Mário Bližňák, Libor Hudáček, Michel Miklík, Andrej Šťastný, Peter Ölvecký (všichni Slovan Bratislava/KHL), Marcel Haščák, Tomáš Marcinko (oba Košice), Marcel Hossa, Juraj Mikúš (oba HC Lev Praha/ČR), Marek Hovorka (Sparta Praha/ČR), Branko Radivojevič (Spartak Moskva/KHL), Rastislav Špirko (Jekatěrinburg/KHL), Tomáš Záborský (Omsk/KHL), Peter Galamboš (Liberec/ČR).
ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní