Hokejisté Luley vyhráli European Trophy

Bratislava

Hokejisté Luley s českým obráncem Pavlem Skrbkem vyhráli třetí ročník European Trophy. Ve finále turnaje Red Bulls Salute v Bratislavě zdolali v souboji švédských klubů Färjestad 2:0. Dvěma góly se o to postaral Joonas Vihko. Lulea se stala třetím šampionem European Trophy po Eisbären Berlín (2010) a Salcburku (2011).

Finálový duel se odehrál bez českého zastoupení v obou týmech. Skrbek, který hrál v duelech ve Vídni při cestě do finále proti Brynäs a Vídni Capitals, v sestavě tentokrát chyběl. Ve Färjestadu sice působí gólman Alexander Salák, ten ale reprezentoval na Channel One Cupu v Helsinkách a Moskvě.

Vikho dostal Luleu do vedení ve 12. minutě a snahu Färjestadu o zvrat zmařil sedm minut před koncem, když překvapil gólmana Petterssona-Wentzela střelou ze středního pásma. Rautio v brance Luley byl naopak v celém zápase bezchybný. Lulea získala po triumfu v soutěži celkové prize money 125 tisíc eur.