Kanada - Slovensko 6:3Slovenská dvacítka potrápila dalšího favorita, na výhru ale stále čeká

I ve svém druhém utkání na mistrovství světa trápili favorita, na první výhru ale slovenští hokejisté do dvaceti let Čekají dál. Po prohře v prodloužení s Ruskem podlehli svěřenci trenéra Ernesta Bokroše 3:6 Kanadě, přestože dvakrát v zápase vedli o dvě branky. Země Javorového listu má po dvou odehraných duelech plný počet bodů.

Kanadský hokejista Ryan Strome (uprostřed) se raduje ze svého gólu proti Slovensku.

Tým trenéra Ernesta Bokroše v úvodní třetině získal dvoubrankové vedení, když se nejdříve trefil Daňo a v 16. minutě zvýšil po Liponově vyloučení na pět minut a do konce utkání Mikúš.

Na snížení Stromeho odpověděl svou druhou trefou v utkání Daňo, který využil přesilovku pěti proti třem. Za faul na Lužu, který skončil v nemocnici, byl rovněž na pět minut a do konce utkání vyloučen Camara a na trestné lavici pykal také Strome.

Jenže Kanaďané díky trefám Riellyho a Rattieho v přesilovkách záhy vyrovnali a 59 sekund před druhou pauzou otočil stav Schiefele. Naděje na další překvapení pak Slovensku definitivně sebrali Nugent-Hopkins a Strome.

O bod za Kanadou jsou Rusové, kteří zvítězili nad Spojenými státy americkými 2:1. Sborná vedla od třetí minuty díky Jarullinově trefě při vyloučení Trouby, který ve 34. minutě rovněž v početní výhodě vyrovnal. Ve 45. minutě rozhodl Tkačjov.

Úřadující mistři světa Švédové zdolali ve skupině A Švýcarsko 3:2 až po samostatných nájezdech, přičemž dvakrát v utkání doháněli ztrátu. V 15. minutě dostal Švýcary do vedení Antonietti, na což odpověděl v polovině druhé části v přesilovce Collberg. Za 97 sekund se také v početní výhodě trefil Künzle a v 47. minutě vyrovnal Djuse. V rozstřelu se prosadil jako jediný Rask. Švédsko tak vede skupinu o bod před Švýcary.

MS v ledním hokeji hráčů do 20 let v Ufě
Skupina B:
Kanada - Slovensko 6:3 (0:2, 4:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 23. Strome (Drouin, Rielly), 32. Rielly (Scheifele, Nugent-Hopkins), 36. Rattie (Ouellet, Rielly), 40. Scheifele (Ouellet, Reinhart), 44. Nugent-Hopkins (Huberdeau), 48. Strome (Wotherspoon) - 3. Daňo (Mikúš, Matis), 16. Mikúš (Reway, Daňo), 31. Daňo (Bagin). Rozhodčí: Hodek (ČR), Levonen (Fin.) - Haster (Švéd.), Jučers (Lot.). Vyloučení: 4:5, navíc Lipon a Camara (oba Kan.) oba 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:2. Diváci: 2818.
Rusko - USA 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 3. Jarullin (Něstěrov, Jakupov), 45. Tkačjov (Ničuškin, Sergejev) - 34. Trouba (Galchenyuk). Rozhodčí: Nord, Sjöqvist (oba Švéd.) - Puolakka (Fin.), Semjonov (Est.). Vyloučení: 4:4, navíc Kapustin (Rus.) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 7620.