Česko - Rusko 5:4Hokejistky do 18 let postoupily na MS do čtvrtfinále

Vierumäki

České hokejistky do 18 let postoupily na mistrovství světa ve Finsku do čtvrtfinále. V posledním utkání základní skupiny vyhrály svěřenkyně trenéra Jana Fidrmuce nad Ruskem 5:4 a o postup do semifinále se ve středu utkají s domácími Finkami.

Český tým potřeboval po dvou předchozích porážkách zvítězit nad Ruskem v normální hrací době a začal slibně, už v 5. minutě vedl o dvě branky. Soupeřky však dokázaly ještě v první třetině vyrovnat a stejně posléze odpověděly i na české vedení 4:2. Definitivně v 58. minutě rozhodla Michaela Pejzlová, stejně jako ona v utkání dvakrát skórovala i Klára Chmelová.

V druhém čtvrtfinále se Švédsko utká s Maďarskem, Rusky budou hrát na dva vítězné zápasy o udržení s Německem. Vítězky skupin z Kanady a USA postoupily podle očekávání přímo do semifinále.

Mistrovství světa v ledním hokeji žen do 18 let ve Finsku:
Skupina B:
ČR - Rusko 5:4 (3:2, 1:1, 1:1)
Branky: 3. a 13. Chmelová, 22. a 58. Pejzlová, 5. Vanišová - 6., 12. a 56. Šochinová, 34. Pavlovová.
USA - Švédsko 8:0 (4:0, 2:0, 2:0)