Švédsko - Česko 4:0Hokejistky na MS osmnáctek skončily po prohře se Švédkami čtvrté, ze zlata se radují Kanaďanky

Heinola/Vierumäki

České hokejistky skončily na mistrovství světa hráček do 18 let bez medaile. V utkání o bronz v sobotu prohrály 0:4 se Švédskem, které na turnaji ve Finsku obhájilo třetí místo z předchozího šampionátu v České republice. Titul obhájily Kanaďanky, které své tradiční soupeřky z USA připravily o zlato vyrovnávacím gólem třináct sekund před koncem základní hrací doby. V prodloužení tým "Javorových listů" dokonal obrat druhou trefou, ještě než vypršela první minuta.

Šance české reprezentace na druhý bronz po premiérovém ročníku 2008 vzaly za své hned v první třetině, v níž svěřenkyně Jana Fidrmuce už do 11. minuty třikrát inkasovaly. Seveřanky pak už bez potíží i přes mírnou střeleckou převahu českého týmu výsledek kontrolovaly a bronz získaly počtvrté v historii.

Titul obhájily Kanaďanky, které své tradiční soupeřky z USA připravily o zlato vyrovnávacím gólem 13 sekund před koncem základní hrací doby. V prodloužení kanadský tým dokonal obrat druhou trefou, ještě než vypršela první minuta.