Rubriky:

Ostatní

Česko - Švédsko 3:2

České hokejistky se při premiéře v elitě MS postaraly o překvapení

3. dubna 2013 10:04 - Ottawa

České hokejistky vstoupily úspěšně do mistrovství světa v Ottawě a při své premiéře v elitní kategorii zdolaly překvapivě Švédsko 3:2. Svěřenkyně trenéra Karla Manharta sice v druhé třetině nejdříve ztratily dvoubrankový náskok, ale vítěznou trefu si připsala v 38. minutě Eva Holešová.

 

Jan Handrejch, Právo

Češky v úvodní třetině udeřily dvakrát v přesilovkách. Při trestu Grahmové otevřela v deváté minutě skóre Povová a při pobytu Holmlövové na trestné lavici zvýšila na 2:0 Chmelová.

Švédky smazaly ztrátu mezi 28. a 29. minutou, kdy se během 49 vteřin prosadily Grahmová s Holmlövovou. V 38. minutě vrátila českému výběru vedení Holešová a v závěrečném dějství už Češky těsný náskok udržely.

"Hrály jsme super"

"Myslím si, že jsme hrály super. Všechny jsme dřely a makaly. Měly jsme samozřejmě i trochu štěstí, ale myslím si, že jsme si to zasloužily," uvedla brankářka Radka Lhotská na webu Českého svazu ledního hokeje. "Věřily jsme si, vyplatilo se nám, že jsme na ně vlítly a byly aktivní. Hrály jsme i dobře do obrany," pochvalovala si Lucie Povová.

Spokojený byl i trenér Manhart. "Začít turnaj výhrou je výborné. Všichni naši soupeři jsou těžcí, proto jsme holky i v tréninku nabádali, že musejí hrát zodpovědně. A ve třetí třetině jsme dokázali, že umíme hrát dobrý a zodpovědný hokej," uvedl Manhart.

Potěšilo ho, že se jeho svěřenkyně vyrovnaly i s výpadkem v druhé třetině. "Za stavu 2:0 jsme přestali hrát a trochu jsme se báli, že dostaneme gól. Dostali jsme dva, ale říkal jsem jim, že musíme hrát dál, že máme ještě mraky času. A naštěstí jsme jeden dali a pak to ubránili," dodal Manhart.

Mistrovství světa v ledním hokeji žen v Ottawě:
Skupina B:
Česko - Švédsko 3:2 (2:0, 1:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 9. Povová (Vopravilová), 15. Chmelová (Herzigová), 38. Holešová (Lédlová, Vanišová) - 28. Grahmová (Eliassová), 29. Holmlövová (Asserholtová)
Rusko - Německo 4:0 (1:0, 0:0, 3:0)
Branky: 15. Solovjovová, 53. Běljakovová, 55. Smolencevová, 60. Tkačevová
Skupina A:
Finsko - Švýcarsko 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
Branky: 27. Rajahuhtaová, 30. Karvinenová - 5. Nabholzová.
Kanada - USA 3:2 po sam. náj. (0:2, 0:0, 2:0 - 0:0)
Branky: 52. Johnstonová, 59. Wardová, rozhodující sam. nájezd Wakefieldová - 5. Lamourexová, 19. Deckerová
ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní