ČR - Švédsko 0:4České hokejistky po další porážce se Švédskem sestoupily

Ottawa

České hokejistky při své premiéře v elitní kategorii mistrovství světa záchranu nevybojovaly. Po sobotní prohře 1:2 po samostatných nájezdech v pondělí v Ottawě podlehly Švédsku 0:4 a v sérii play out prohrály 0:2 na zápasy. V roce 2015 je tak čeká start v divizi I.

Český tým se v úvodu ubránil v oslabení a pak v úvodní části nevyužil tři přesilové hry. Navrch měly Švédky, brankářka Lhotská dokázala odolávat do 22. minuty, kdy otevřela skóre Bäckmanová.

V polovině utkání zvýšila Westerová, vzápětí ještě neproměnily samostatné úniky Östbergová a Holmlövová. Ve 49. minutě ale už pojistila náskok Seveřanek Olofssonová a výsledek ještě dovršila 25 vteřin před koncem v přesilovce Holmlövová.

Mistrovství světa hokejistek v Ottawě:
O udržení - 2. zápas:
ČR - Švédsko 0:4 (0:0, 0:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 22. Bäckmanová (Hedengrenová, Carlssonová), 30. Westerová (Borgqvistová), 49. Olofssonová (Borgqvistová), 60. Holmlövová (Winbergová). Rozhodčí: Bordeleauová (Kan.) - Connollyová, Johnsonová (obě USA). Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. Diváci: 604.
O 5. místo:
Švýcarsko - Německo 3:5 (1:1, 0:3, 2:1)
Branky: 51. a 60. Lutzová, 10. J. Martyová z trestného střílení - 25. a 26. Buschová, 10. Delarbreová, 40. Schusterová, 59. Anwanderová.