O titul na MS v Ottawě si zahrají hokejistky Kanady a USA

Hokejistky Kanady se v domácím prostředí na mistrovství světa v Ottawě podle předpokladů utkají se Spojenými státy americkým o obhajobu titulu. Stejné složení finálového souboje i na patnáctém šampionátu v historii určily výhry Kanaďanek na Ruskem 8:1 a USA nad Finskem 3:0.

Kanadské hokejistky nedaly Ruskám šanci.

Kanadu dostala do vedení 47 sekund před koncem první třetiny Irwinová a mezi 23. a 25. minutou zvýšily už na 4:0 Spoonerová, Poulinová a Wakefieldová. V polovině utkání zaznamenala čestný úspěch Ruska Tkačjovová, ale ještě v druhé části zvýšily v oslabení Heffordová a svou druhou trefou Poulinová. Výsledek dovršily ve 43. minutě góly během 24 sekund Agostaová-Marcianová a Johnstonová.

Desetinásobné bronzové medailistky Finky dlouho Američankám odolávaly, ale nakonec na historický úspěch nedosáhly. Favoritky přestřílely finský tým v poměru 43:11, ale gólmanka Rätyová inkasovala poprvé až v 54. minutě, kdy ji překonala Knightová. Za 97 sekund zvýšila v přesilovce Lamoureuxová a při power play pojistila výsledek Deckerová.

Finále se bude hrát v noci na středu v 1:30 SELČ, duel o bronz mezi Finskem a Ruskem dnes od 21:30.

Mistrovství světa hokejistek v Ottawě:
Semifinále:
USA - Finsko 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)
Branky: 54. Knightová, 56. Lamoureuxová, 60. Deckerová
Kanada - Rusko 8:1 (1:0, 5:1, 2:0)
Branky: 23. a 36. Poulinová, 20. Irwinová, 23. Spoonerová, 25. Wakefieldová, 33. Heffordová, 43. Agostaová-Marcianová, 43. Johnstonová - 31. Tkačjovová