Rubriky:

Ostatní

Hokejistkám se na MS podle kouče vymstilo neproměňování šancí

9. dubna 2013 12:34 - Ottawa

České hokejistky při své premiéře v elitní kategorii mistrovství světa sice začaly nadějně výhrou nad Švédskem, ale nakonec po dvou porážkách se stejným soupeřem v boji o udržení sestoupily zpátky do divize I. Podle trenéra Karla Manharta se týmu vymstilo na turnaji hlavně neproměňování šancí. Jako pozitivum bere posbírané zkušenosti pro mladé hráčky.

 

Blair Gable, Reuters

Po sobotní prohře 1:2 až po samostatných nájezdech Češky se Švédskem v pondělí prohrály 0:4. "Hráli jsme o žití a nežití, bohužel se nám to nepodařilo. První třetinu jsme odehráli slušně, i když jsme chybovali. Švédky jsme přestříleli, ale na celém šampionátu se nám potvrdilo, že nedokážeme dát branky. To je náš největší problém," řekl Manhart internetovým stránkám Českého svazu ledního hokeje.

V klíčových bojích o záchranu vstřelily jeho svěřenkyně jediný gól. "Vidím devět deset branek, které jsme mohli dát, a ten výsledek by byl někde jinde. V druhé a třetí třetině nás už Švédky jednoznačně přehrály. Byl to asi náš nejhorší výkon na šampionátu," doplnil Manhart.

Hokejistky prožily po závěrečném vystoupení v Ottawě zklamání. "První třetinu jsme byly aktivní. Nevím, co se stalo, ale přestaly jsme v druhé třetině bruslit. Z naší hry se vytratila také střelba, bez gólu se dá těžko uspět," litovala obránkyně Kateřina Flachsová.

"Snažily jsme se, nic jsme nevypustily a dělaly jsme, co po nás trenér chtěl, ale v rozhodujících chvílích jsme udělaly chyby. Ony to využily, daly gól a rozhodly," připojila útočnice Simona Studentová.

Ohromná zkušenost

Manhart si se svěřenkyněmi turnaj podrobně rozebere. "Budeme to s holkama ještě řešit, rozebírat se musí úspěch i neúspěch. Myslím, že pro řadu hráček to byla ohromná zkušenost, protože hrály s nejlepšími družstvy," uvedl kouč.

"Máme v kádru řadu hráček z osmnáctky a věřím, že jim to na příštím mistrovství světa pomůže," dodal Manhart na adresu obránkyň Samanthy Kolowratové, Dominiky Láskové a Anety Tejralové a útočnic Kláry Chmelové, Anety Lédlové, Venduly Přibylové, Terezy Vanišové a Dominiky Vopravilové, které mohou na přelomu roku ještě startovat na juniorském šampionátu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní