Toronto/Praha

Kanadský hokejový brankář Drew MacIntyre se letos zapsal i do paměti českých fanoušků. Sezónu totiž začal jako druhý gólman ve Lvu Praha, aniž by ale dostal pořádnou šanci, pakoval se v půli sezóny pryč. Teď se však zaskvěl za mořem v AHL. V play off totiž za farmářský tým Toronta předvedl naprosto bravurní zákrok!

Famózní zákrok brankáře Toronta Marlies Drewa MacIntyra.

MacIntyre momentálně hájí branku Toronta Marlies. V prvním utkání úvodního kola play off AHL proti Rochesteru předvedl na konci druhé třetiny za stavu 3:3 zákrok jako z pohádky. Lotyšský hráč Rochesteru Zemgus Girgensons měl na holi gólovou šanci, ale MacIntyre puk, který byl namířen do prázdné branky, zachytil duchapřítomným švihnutím lapačkou za svá záda.

Těžko říct, zda by puk brankovištěm jen proletěl a zastavil se o zadní mantinel, skončil rovnou v brance nebo se od tyče odrazil někam do nebezpečné zóny brankoviště. Na zázračném zákroku devětadvacetiletého gólmana to nic nemění.

Marlies nakonec v zápase zvítězili 6:3. Po dalších dvou výhrách ovládli i celou sérii poměrem 3:0 a postoupili do dalšího kola.

Nad MacIntyrem se „vyjasňuje"

Po odchodu z pražského Lva zamířil MacIntyre až do druhého záložního týmu Toronta, Readingu Royals, hrajícího americkou ECHL. Poté byl „zapůjčen" do Hershey Bears, farmy Washingtonu Capitals, nakonec skončil u Marlies.

Dokonce se jako druhý brankář Toronta Maple Leafs dostal na střídačku při play off NHL. Zdá se tak, že až teď skrz mračna, která nad MacIntyrem visela po většinu roku, prosvítá slunce...