Česko - Francie 20:0Čeští hokejbalisté rozdrtili na MS Francii

St. John's

Čeští hokejbalisté rozdrtili ve svém závěrečném vystoupení v základní skupině B na mistrovství světa v kanadském St. John´s Francii 20:0 a drží si naději na první místo, z kterého by postoupili přímo do semifinále. Pěti góly se na kanonádě podílel Jan Bacovský.

Svůj střelecký večer načal Bacovský už ve 43. sekundě. Ve čtvrté minutě zvýšil Lukáš Soukup a za 14 sekund se prosadil opět Bacovský. Pak trefil Průcha tyč, ale Češi v úvodním dějství zúročili svou převahu dalšími dvěma trefami Bacovského a po jedné Růžičky a Wróbela.

Výběr trenéra Drahomíra Kadlece přidal ve druhém dějství dalších pět branek díky Kejřovi, Wróbelovi, Topolánkovi, Bílému a Radku Soukupovi. V závěrečné třetině už se prosadili ještě dvakrát Střecha a jednou Průcha, Blažek, Hnízdil, Lukáš Soukup, Bacovský a Kudela.

Český tým je aktuálně první o dva body před Portugalskem a Spojenými státy americkými. Portugalci ještě hrají zápasy se Švýcarskem a USA a k přímému postupu do semifinále potřebují Češi výhru Američanů nad Portugalci. Semifinále se hraje v sobotu, čtvrtfinále v pátek.

Mistrovství světa v hokejbalu v St. John's (Kanada):
Skupina B:
ČR - Francie 20:0 (7:0, 5:0, 8:0)
Branky: 1., 4., 10., 15. a 43. Bacovský, 4. a 42. L. Soukup, 14. a 25. Wróbel, 40. a 44. Střecha, 9. Růžička, 17. Kejř, 25. Topolánek, 25. Bílý, 28. R. Soukup, 31. Průcha, 34. Blažek, 42. Hnízdil, 45. Kudela.