Palát pomohl hokejistům Syracuse zachovat šanci na Calder Cup

Grand Rapids

Český gólman Petr Mrázek v dresu Grand Rapids si radost ze zisku Calderova poháru musel odložit. Ve čtvrtém finálovém utkání play off nižší zámořské ligy AHL prohráli hokejisté Rapids na svém ledě se Syracuse 2:3 a vedou v sérii 3:1. Jedním gólem pomohl Crunch další Čech Ondřej Palát, který je nejproduktivnějším hráčem play off. Páté utkání se hraje v noci na neděli od 1:00 SELČ.

Český útočník Ondřej Palát.

Grand Rapids před 10.834 diváky ve vyprodané hale dvakrát vedli. Ve čtvrté minutě otevřel skóre Joakim Andersson. Za 87 sekund bylo vyrovnáno, když českého brankáře Petra Mrázka překonal Brett Connolly. Ve 12. minutě vrátil domácím vedení Slovinec Jan Muršak.

Hosté, v jejich sestavě nastoupil i bek Andrej Šustr, ale znovu chyběl zraněný Radko Gudas, otočili zápas ve druhém dějství. Ve 35. minutě se trefil Palát, který si připsal šestý gól v letošním play off a s 22 body vede kanadské bodování o dva body před Markem Arcobellem z Oklahomy. Za necelé tři minuty dovršil obrat Slovák Richard Pánik.