Rubriky:

Ostatní

Nejdřív estébák, teď mu vykradli chatu. Hokejová legenda Golonka zvažuje odchod ze Slovenska

10. července 2013 15:35 - Bratislava

Hokejová legenda Jozef Golonka (75) neprožívá zrovna šťastné období. Bývalý vynikající střední útočník si nedávno vjel do vlasů s další ikonou slovenského hokeje Peterem Šťastným, který účastníka tří olympiád a osmi světových šampionátů nazval estébákem, nyní mu o víkendu vykradli chatu v obci Krpáčovo na středním Slovensku. Golonkova zlost nad zničením majetku je natolik velká, že uvažuje o odchodu ze Slovenska.

 

Profimedia.cz

Chatu v obci Krpáčovo vlastní Golonka přes 35 let. „Byl jsem tu doma, teď už nejsem a nechci to tu ani vidět," reagoval naštvaně po řádění zlodějů na své milované chatě. Zloději totiž jeho odpočinkové sídlo vykradli a zničili vše, co někdejší kapitán hokejové reprezentace po desetiletí zveleboval.

Tento čin natolik otřásl psychikou bývalého československého reprezentanta, že chce prodat všechen majetek a ze Slovenska se vystěhovat. Podle deníku Nový čas se Golonka plánuje usadit v sousedním Rakousku.

„My nemůžeme dělat ani turismus, protože tu máme samé zloděje a zločince, kteří běhají po ulicích. Všude je nepořádek a špína," nebral si servítky Golonka.

Ivan Vilček (Bratislava), Právo

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní