Rubriky:

Ostatní

Tragédie v rodině slavného trenéra Tichonova. Jeho syn zemřel po pádu z okna

7. srpna 2013 11:23 - Moskva

Tragédie zasáhla rodinu legendárního hokejového trenéra CSKA Moskva a Sovětského svazu Viktora Tichonova. Ve věku 56 let zemřel po pádu z okna svého domu v Moskvě jeho syn Vasilij. Člen slavné hokejové rodiny sám působil jako kouč.

 

Profimedia.cz

K tragédii došlo v moskevské čtvrti Nový Arbat. Podle vyšetřovatelů chtěl Tichonov opravit ochrannou síť, kterou měl namontovanou na oknech proti případným zlodějům. Z neznámého důvodu však z okna vypadl a po pádu ze čtvrtého patra byl na místě mrtev. V ruce svíral nůž, jímž pravděpodobně chtěl síť upravit.

Smrt Vasilije Tichonova ve středu potvrdila i Ruská hokejová federace. "Vyjadřujeme nejhlubší soustrast rodině a přátelům Vasilije Viktoroviče," uvedli představitelé federace v prohlášení.

Tichonov mladší prošel mnoha trenérskými působišti. V letech 1993-1996 byl asistentem v San Jose v NHL, poté i v nižší soutěži u mužstva Kentucky Thoroughblades. Následně trénoval několik let ve Finsku a Švýcarsku, než se vrátil do "otcova" klubu CSKA Moskva. Zde koučoval a později pracoval jako konzultant. V KHL působil také v Omsku a Kazani.

Jeho otec, nyní třiaosmdesátiletý Viktor Tichonov, je jedním z nejúspěšnějších koučů v historii hokeje. Tým SSSR dovedl mezi lety 1978-1992 k osmi titulům mistrů světa a k třem triumfům na olympijských hrách, moskevské CSKA se stalo pod jeho taktovkou třináctkrát za sebou ligovými šampióny.

Třetí generaci slavného jména zastupuje jmenovec svého dědečka Viktor Tichonov, jenž má za sebou zkušenost v zámoří a nyní v barvách Petrohradu patří mezi největší osobnosti KHL.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní