Hokejisté Pardubic jako jediní v European Trophy uspěli

Hokejisté Pardubic se v sobotu stali jediným českým týmem, který dokázal v European Trophy zvítězit. Východočeši porazili ve Vrchlabí Tapparu Tampere 3:2 po samostatných nájezdech. Mistrovská Plzeň, Kometa Brno i Chomutov své zápasy nezvládly a připsali si další porážky v seriálu přípravných zápasů na sezónu.

Hokejisté Pardubic se radují z branky - ilustrační foto.

Pardubice s Tapparou sice prohrávaly 0:1, ale ve třetí třetině se jim podařilo zápas otočit. Dvě minuty před koncem normální hrací doby ale inkasovaly vyrovnávací branku a o vítězi nakonec rozhodly samostatné nájezdy. Druhý bod zajistil týmu kouče Zdeňka Venery Tomáš Zohorna, který se jako jediný v penaltách prosadil.

Plzeň v pátek uspěla na ledě Oulu, dnes ale nestačila na loňského vítěze European Trophy. Lulea o své těsné výhře 1:0 rozhodla ve dvojnásobné přesilové hře, v níž překonal brankáře Matěje Machovského, který byl vyhlášen hlavní hvězdou zápasu, Linus Persson.

Kometa prohrála v ET i druhé utkání na severu Evropy. Po pátečním nezdaru na ledě švédské Luley dnes prohrála s finským Kärpätem Oulu 1:2. O jedinou branku svěřenců trenéra Vladimíra Kýhose se v třetí třetině postaral Martin Dočekal.

"Hráli jsme sice tentokrát lépe v obraně než v pátek, opět jsme se však neprosadili střelecky. I když jsme měli dost gólových příležitostí," uvedl Kýhos. V závěru zápasu byl blízko vyrovnání Jan Hruška, Kometa si ale prodloužení nevynutila ani při power play. Brno tak má v ET na kontě tři výhry a tři porážky.

Další prohru si připsal Chomutov, který doma neuspěl s finskou Jyväskylou a prohrál 3:6. Piráti už v 11. minutě prohrávali 0:3. "Ze začátku zápasu jsme byli duchem ještě v kabině. Nachystaní na soupeře jsme byli, ovšem začátek vážně poznamenal zbytek utkání, kdy jsme museli pouze dotahovat, což je proti takovému týmu těžké," řekl trenér Jiří Čelanský na klubovém webu.

Hokejová European Trophy
Severní divize:
Kärpät Oulu - HC Kometa Brno 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 19. Leskinen (Vallin, Huml), 46. Pyörälä (Junttila, Maxwell) - 48. Dočekal (Burian, Koreis). Rozhodčí: Keränen, Kova - Grundström, Lappalaine (všichni Fin.). Vyloučení: 5:4. Bez využití. Diváci: 3021.
Lulea Hockey - HC Škoda Plzeň 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Branka a nahrávky: 28. Persson (Olausson, Hjelm). Rozhodčí: Öhlund, Holm - Sandström, Yletyinen (všichni Švéd.). Vyloučení: 4:9, navíc Slovák a Vlasák (oba Plzeň) oba 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 3623.
IFK Helsinky - Jokerit Helsinky 0:4
EV Zug - Färjestad BK 1:4.
Jižní divize:
Piráti Chomutov - JYP Jyväskylä 3:6 (1:3, 0:2, 2:1)
Branky a nahrávky: 12. Kämpf (Šagát), 49. D. Hruška (Pulpán, Kubinčák), 56. D. Hruška (Kubinčák, Pulpán) - 1. Wärn (Louhivaara), 2. Abid (Perrin), 11. Myttynen (Nenonen), 22. Abid (Löfman, Perrin), 40. Auvitu (Nenonen), 60. Louhivaara (Viitanen). Rozhodčí: Lacina, Pešina - Bláha, Kostka. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:2. Diváci: 2098.
Vídeň Capitals - HV 71 1:2
Východní konference:
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - Tappara Tampere 3:2 po sam. náj. (0:1, 0:0, 2:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 49. P. Sýkora (Benák, Kousal), 57. Somík (Kousal, P. Sýkora), rozh. nájezd T. Nosek - 12. Palola (Plíhal), 58. Malinen (Puistola). Rozhodčí: Hribik, Hrubý - Hejl, Kajínek. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. Diváci: 1325.
HC Fribourg-Gottéron - Djurgaarden IF 0:1
Bern - Brynäs 1:2