Rubriky:

Ostatní

VIDEO: Zešílel? Kanadský kouč běsnil, hráčům vytrhával hokejky a házel je po rozhodčím

8. listopadu 2013 11:46 - Québec

Při hokejových zápasech bývají středem pozornosti v drtivé většině hráči, ale klidně ji na sebe dokáže strhnout i kouč. Takové řádění, jaké předvedl trenér Eric Veilleux z týmu zámořské juniorské soutěže QMJHL Baie-Comeau Drakkar, to se opravdu jen tak nevidí. A není divu, že jeho běsnění oblétlo prostřednictvím sociálních sítí celý svět.

Komu se ihned vybaví známí trenérští bouřliváci na střídačkách, po zhlédnutí videa nejspíš zjistí, že jde ve srovnání s Veilleuxem jen o slabý odvar. Kanadského kouče rozčílilo vysvětlení verdiktu od rozhodčího natolik, že začal vytrhávat vlastním hráčům hokejky a házel je směrem k sudímu.

Celkem odebral hole šesti hráčům, kteří jakoby nevěděli, jestli se mají smát vzteklému řádění svého nadřízeného, nebo předstírat stejné rozhořčení nad výrokem arbitra. Veilleux doprovázel mrštění hokejek navíc peprným komentářem a celá akce ho vyčerpala natolik, že se odebral do kabin.

Zařídil obrat

Trenérovo extempore ale mělo i svůj praktický význam, jeho Baie-Comeau Drakkar prohrávalo po dvou třetinách 0:3, jenže koučův výstup hráče nabudil natolik, že duel s Rimouski Oceanic nakonec vyhráli 4:3 po samostatných nájezdech.

Veilleux podle listu Toronto Sun dostal za svůj zkrat trest na dva zápasy, v nichž se nemohl postavit na střídačku svého týmu, a navíc zaplatil pokutu tisíc dolarů.

roj, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní