Rubriky:

Ostatní

Trojnásobný světový šampión Kubina zřejmě ukončí kariéru

19. prosince 2013 11:52 - Ostrava

Trojnásobný světový šampión v ledním hokeji Pavel Kubina se pravděpodobně chystá ukončit aktivní kariéru. Šestatřicetiletý obránce a vítěz Stanleyova poháru z roku 2004, který od krátkého březnového působení v Ženevě za žádný tým nehraje, by to mohl oznámit v rámci tiskové konference, kterou svolal na pátek.

 

Gene J. Puskar, ČTK/AP

Někdejší dlouholetý reprezentant téma páteční tiskovky nespecifikoval, ale dá se čekat, že by na ní mohl oznámit konec své vrcholové dráhy. Bronzový medailista z olympijských her 2006 v Turíně si naposledy v březnu krátce zahrál za Ženevu, od té doby je bez angažmá.

Rodák z Čeladné má na kontě 1021 startů v NHL. V životní sezóně 2003/04 došel s Tampou Bay až k vítězství ve Stanley Cupu a byl se 17 góly nejlépe střílejícím zadákem základní části. Větší část patnáctileté zámořské kariéry strávil Kubina právě v klubu z Floridy, nastupoval však i za Toronto, Atlantu a Philadelphii.

V české extralize oblékal pouze dres mateřských Vítkovic, v jejichž barvách debutoval už v šestnácti letech. Zeť prezidenta vítkovického klubu Františka Černíka žije s rodinou trvale na Floridě. V národním týmu odehrál Kubina 114 utkání.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní