Živě

Švýcaři budou po hokejovém mistrovství světa hledat nového trenéra

3. března 2014 13:21 - Curych

Švýcarská hokejová reprezentace bude po mistrovství světa v Bělorusku hledat nového trenéra. U týmu obhájců stříbra skončí Sean Simpson, kanadský kouč odmítl nabídku na prodloužení smlouvy. Simpson naznačil, že se chce vrátit na klubovou úroveň. Podle švýcarských médií už také podepsal kontrakt, působiště chce ale oznámit až po sezóně.

 

Grigory Dukor, Reuters

Simpson vede švýcarský národní tým od mistrovství světa v roce 2010, tehdy po olympijských hrách ve Vancouveru nahradil Ralpha Kruegera. Vloni se s mužstvem senzačně probojoval do finále mistrovství světa, ve kterém podlehl domácímu Švédsku 1:5. Na nedávných olympijských hrách v Soči ale Švýcaři nedosáhli ani na čtvrtfinále, poté co je na úvod play off nečekaně vyřadili Lotyši.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.