Živě

Kapitán Lva Novotný střílí důležité góly. Musíme soupeři vnutit naši hru i v Záhřebu, říká

9. března 2014 11:06 - PRAHA

Jako správný kapitán střílí Jiří Novotný důležité góly hokejistů pražského Lva v play off KHL. V prvním zápase série se Záhřebem otevřel skóre už po 39 vteřinách, ve druhém jeho přesilovkový gól z 26. sekundy třetího dějství znamenal začátek důležitého obratu skóre až na konečných 5:2 pro domácí.

 

http://www.levpraha.cz/

„Jsme moc rádi, že se nám v Praze povedlo urvat dvě výhry. V Záhřebu to sice budeme mít od pondělí daleko těžší, ale vezeme si tam maximální náskok, to jsme si všichni přáli. Zatím si podle plánu jdeme za tím, co bychom chtěli," líčil český útočník.

Připouštěl, že jeho sobotní trefa při hře pět na tři byla moc důležitá. „O druhé přestávce byl v kabině docela průvan. Do té doby jsme nehráli úplně přesně to, co bylo třeba, ale do výkonu se kritika promítla pozitivně. Vyhrát poslední třetinu 4:0 byla přesná odpověď," uvažuje kapitán Lva.

Ještě před dvěma lety by ho přitom ani ve snu nenapadlo, že by šlo udělat klub hrající KHL v Praze a ten by hrál v play off proti mužstvu z Chorvatska. „Ale je to tak, proto bych už teď nebyl překvapený vůbec ničím. Máme z domácího ledu dva zápasy navrch, ale nemůžeme odjet do Chorvatska s tím, že si počkáme, co vymyslí oni. Spíš i tam musíme naši hru vnutit Záhřebu. Cítím, že máme lepší tým," přemítá Novotný.

Považuje za hodně důležité, aby na straně týmu z Prahy zůstala maximální disciplína. „Oni asi ještě přitvrdí, nesmíme sklouznout k oplácení či jiným zbytečným faulům. Když se hraje pět na pět, jsme lepší. Respektuju sílu soupeře, ale věřím, že při disciplinované hře dokážeme Záhřeb přehrát a že máme i víc sil," uzavírá kapitán Lva, který s týmem odlétá už v neděli odpoledne ke dvěma zápasům v Chorvatsku.

Martin Kézr, Sport.cz, Právo

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.