Rubriky:

Ostatní

Za ruskou reprezentaci už se nikdo nebude stydět, slibuje nový kouč sborné Znaroks

28. března 2014 19:27 - Praha

Právě on má být tím mužem, který pozvedne ruskou hokejovou reprezentaci. Jednapadesátiletý lotyšský trenér Olegs Znaroks převzal velení nad sbornou po Zinetulovi Biljaletdinovovi, jenž s týmem vyhořel na únorové domácí olympiádě v Soči. A Znaroks už jako první možnost k nápravě vyhlíží květnové mistrovství světa v běloruském Minsku.

 

Profimedia.cz

Když se Rusové z turnaje v Soči pakovali už po čtvrtfinálové porážce od Finů, bylo takřka stoprocentně jasné, že Biljaletdinov krach neustojí. „Těžké zklamání," dával najevo své roztrpčení i ruský prezident Vladimir Putin.

Právě Znaroks, který v uplynulých dvou sezónách dovedl moskevské Dynamo pokaždé k zisku Gagarinova poháru, byl hlavním kandidátem na uvolněný post. V pátek, den po podpisu kontraktu až do roku 2018, který vyvrcholí olympiádou v jihokorejském Pchjongčchangu, už ruským hokejovým fanouškům sliboval, že na národní tým budou moci být opět hrdí.

„Můžu říct, že nikdo se za ruskou reprezentaci nebude stydět.  Chlapci budou bojovat až do samotného konce, to vám garantuju. I když třeba někdy prohrajeme, tak to musí být se ctí," prohlásil pro agenturu RIA Novosti kouč, jenž v minulosti šest let vedl lotyšskou reprezentaci, kterou v roce 2009 dovedl na mistrovství světa ve švýcarském Bernu k sedmému místu.

Teď si dal za cíl, že na blížícím se šampionátu v Bělorusku pomůže sborné napravit selhání z posledního MS, kde Rusové vypadli už ve čtvrtfinále po debaklu 3:8 od Spojených států. „Měli bychom vyhrát zlato. Jiné plány jednoduše neexistují," vyhlašuje sebevědomě Lotyš vlastnící i německý pas.

škv, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní